Учений секретар ФМФ, заступник завідувача кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей к.ф.-м.н., доцент Зоя Павлівна Ординська нещодавно відсвяткувала свій ювілей.

Народилася Зоя Павлівна на Поділлі у невеликому селищі міського типу Стара Синява у родині вчителя (згодом заслуженого вчителя України Павла Григоровича Смольського).

Ще з дитинства дівчина захоплювалась математикою, і тому не дивно, що після закінчення із золотою медаллю середньої школи вона стає студенткою математичного відділення фізико-математичного факультету Київського педагогічного інституту (нині – Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова). Майбутній педагог вчилась на «відмінно», брала активну участь у громадському житті інституту, отримувала Ленінську стипендію – найвищу студентську відзнаку того часу.

Одержавши диплом з відзнакою, Зоя Павлівна за призначенням поїхала працювати вчителем математики у село Красна Слобідка Обухівського району. Потім працювала вчителем математики у київській вечірній школі робітничої молоді, а згодом стала асистентом кафедри вищої математики Київського вищого артилерійського училища.

У жовтні 1969 р. З.П.Ординська пройшла по конкурсу на посаду асистента кафедри вищої математики Київського політехнічного інституту, з яким і пов’язала подальше своє життя. У 1973 р. Зоя Павлівна вступає до аспірантури КПІ, де її керівником був знаний фахівець професор А.М.Самойленко (нині – академік, директор Інституту математики НАН України). Після закінчення аспірантури та захисту (в 1977 р.) кандидатської дисертації Зоя Павлівна продовжувала працювати на кафедрі вищої математики асистентом, старшим викладачем, доцентом.

З.П.Ординська блискуче викладає курси вищої математики, математичного аналізу, аналітичної геометрії, методики розв’язання задач з вищої математики на ФІОТ, ФММ, ФМФ та проводить велику науково-методичну роботу. Вона є автором і співавтором значної кількості науково-методичних робіт і навчальних посібників. Є керівником математичних підсекцій на ФММ і ФІОТ.

Упродовж багатьох років Зоя Павлівна була профоргом кафедри, членом профкому КПІ, брала активну участь у підготовці та проведенні вступних іспитів з математики, неодноразово була заступником голови предметної комісії з математики, а з 1990 р. є заступником завідувача кафедри вищої математики (нині – математичного аналізу та теорії ймовірностей). Після утворення ФМФ Зоя Павлівна ще і вчений секретар факультету.

Багатогранна педагогічна та організаційна робота З.П.Ординської відзначена почесними грамотами Вченої ради КПІ, подякою та цінним подарунком голови КМДА, почесним знаком «Відмінник освіти України» та ін. Працелюбна, уважна та доброзичлива, щира та сердечна, завжди готова прийти на допомогу, Зоя Павлівна користується великою повагою студентів і колег.

Колектив фізико-математичного факультету і, зокрема, кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей зичать дорогій Зої Павлівні міцного здоров’я, родинного щастя, добробуту та подальших успіхів.

Колектив ФМФ