Компанія NVIDIA Corporation надала НТУУ "КПІ" статус Освітнього центру та Дослідницького центру NVIDIA з обчислень на графічних прискорювачах

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ") повідомляє, що компанія NVIDIA Corporation, світовий лідер у галузі графічних обчислень, надала йому статус Освітнього центру та Дослідницького центру NVIDIA з обчислень на графічних прискорювачах (NVIDIA GPU Education Center).

Освітніми центрами з обчислень на графічних прискорювачах (ГП) визнаються установи, які інтегрували методи обчислень на ГП у свої основні навчальні програми з комп'ютерного програмування. Обчислення на ГП використовують можливості паралельної обробки графічних прискорювачів і дозволяють створювати програмні продукти, які здатні забезпечити різке збільшення продуктивності в наукових, аналітичних, інженерних, споживчих і корпоративних додатків.

Дослідницькі центри з обчислень на ГП є структурами, які охоплюють і використовують технології  ГП у кількох областях досліджень, і перебувають на передньому краї деяких з найбільш інноваційних наукових досліджень в світі. Обчислення на ГП використовують можливості паралельної обробки графічних прискорювачів і відповідне програмне забезпечення, що забезпечує значне збільшення обчислювальної продуктивності для наукових, аналітичних, інженерних, споживчих і корпоративних додатків.

НТУУ "КПІ" відзначений за його прихильність ідеї покращення стану освіти в сфері паралельного програмування і просуванню сучасних здобутків останнього у провідні напрямки наукових досліджень і, зокрема, в обчислювальну гідроаеродинаміку, математичне моделювання турбулентності та технологій зменшення опору, оптимізацію структур матеріалів шляхом застосування ГП.

Освітній та Дослідницький центри з обчислень на ГП будуть організовані і функціонуватимуть на базі трьох потужних підрозділів НТУУ "КПІ", а саме:

  1. факультет авіаційних та космічних систем (http://faks.kpi.ua/en/);
  2. факультет інформатики та обчислювальної техніки (http://fiot.kpi.ua/fioteng/);
  3. Центр високопродуктивних обчислень (http://hpcc.kpi.ua/en/).

НТУУ "КПІ" має висококваліфікований персонал, який здійснює підготовку та читання курсів, орієнтованих на використання потужності ГП для студентів і аспірантів НТУУ "КПІ", зокрема: "Масивно-паралельні обчислення на графічних прискорювачах", "Високопродуктивні обчислення", "Технології розподілених систем і паралельні обчислення","Технології розподілених обчислень".

Організація Освітнього та Дослідницького центрів з обчислень на ГП в НТУУ "КПІ" створює сприятливі умови для ефективного вивчення, викладання та дослідницького застосування програмно-апаратної архітектури NVIDIA CUDA і комп'ютерних технологій на її основі через інтерфейс віддаленого цілодобового безперервного доступу користувачів до ресурсів кластерних систем Центру високопродуктивних обчислень НТУУ "КПІ".

"Отримання статусу Освітнього та Дослідницького центрів з обчислень на ГП є великою честю та яскравою подією для нашого університету. Компанія NVIDIA зробила дуже ефективний і своєчасний внесок в технічну освіту нашої країни. Упровадження високопродуктивних обчислювальних технологій NVIDIA на графічних прискорювачах в освітній та дослідницький процес НТУУ «КПІ» є реальним проявом нашої відданості слідувати шляхом прогресу і прагнути завжди бути на передньому краї разом зі світовими інноваційними лідерами,"- наголосив Михайло Згуровський, ректор НТУУ "КПІ".

"Обчислення на ГП сприяють вирішенню найскладніших проблем, що стоять сьогодні перед світом. Новий освітній і дослідницький центр представляє видатні таланти з Національного технічного університету України "КПІ" у цій захоплюючій області. Я очікую, що їх робота здійснить істотний вплив на національному та міжнародному рівні. Я дуже розраховую на співпрацю з цією талановитою командою , "- відзначив Wen-Mei W. Hwu (Вен-Мей Хью), професор електротехніки та обчислювальної техніки, Університет штату Іллінойс в Урбана-Шампейн, США

"Яка приголомшлива новина! Я радий чути, що Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут " отримав подвійний статус Освітнього та Дослідницького центрів з обчислень на ГП. Ці нагороди нададуть прекрасний трамплін для студентів в університеті для того, щоб стати експертами з паралельних обчислень і сприяти долученню їх талантів до спільноти паралельних обчислень. Мій досвід показує, що NVIDIA є ідеальним партнером для навчання і наукових досліджень, і я з нетерпінням чекаю якісних студентів і великої роботи, які прийдуть з цих центрів, " – поділився John Douglas Owens (Джон Дуглас Оуенс), професор електротехніки та обчислювальної техніки Каліфорнійського університету, Девіс, США

Як Освітній центр з обчислень на ГП, НТУУ "КПІ" матиме доступ до апаратного і програмного забезпечення на основі ГП компанії NVIDIA, а також паралельного програмування експертів і ресурсів NVIDIA з паралельного програмування, у тому числі навчальних вебінарів і масиву навчальних матеріалів.  Студенти і викладачі НТУУ "КПІ"  також отримають доступ до безкоштовного навчання програмуванню на ГП на nvidia.qwiklab.com. Всеосяжне самостійне навчання охоплює усі рівні навчальної роботи від початківця до експерта з використанням різних мов програмування ГП, а також додатків, бібліотек, програмних моделей та інструментів. Освітні центри з обчислень на ГП були раніше відомі як навчальні центри CUDA.

Контакти для отримання додаткової інформації:

Професор, доктор технічних наук Євгеній Шквар
Адреса: 37, Проспект Перемоги, 03 056, Київ-56, Україна,
Факультет аерокосмічних систем, Кафедра приладів та систем управління літальними апаратами, НТУУ "КПІ"
Мобільний телефон: +38 (067) 586-2227
E-mail: evgeniy.shkvar[at]gmail.com.

Доцент, доктор фіз.-мат. наук Юрій Гордієнко
Адреса: 37, Проспект Перемоги, 03 056, Київ-56, Україна,
Факультет інформатики та обчислювальної техніки, Кафедра обчислювальної техніки, НТУУ "КПІ"
Мобільний телефон: +38 (095) 389-05-80
Електронна пошта: yuri.gordienko[at]gmail.com

Професор, доктор технічних наук Сергій Стиренко
Адреса: 37, Проспект Перемоги, 03 056, Київ-56, Україна,
Центр високопродуктивних обчислень, НТУУ "КПІ"
Мобільний телефон: +38 (095) 504-66-88
Електронна пошта: stirenko[at]hpcc.kpi.ua