Ви є тут

Швидкий розвиток покоління: у КПІ розпочався перший міжнародний студентський форум A.G.E. (відео)


2019.10.15 Міжнародний студентський форум «AGE»

Обмін досвідом, цікаві воркшопи, надактуальні теми та посиденьки під живу музику - все це об’єднує перший міжнародний студентський форум A.G.E. - Active Generation Evolution, який проходить цими днями в КПІ. Захід об’єднав понад 50 учасників з різних країн світу. Це студенти, які завітали до України з навчальних закладів Польщі, Білорусі, Молдови, Естонії, Китаю, студенти КПІ з різних країн, а також студенти інших українських вишів.

Організатори – Студентська рада КПІ – підготували насичену дводенну програму. Перший день присвячений воркшопам, які об’єднують різноманітні теми - інтернет речей, кібербезпека, публічні виступи. Серед спікерів представники компаній Lifecell, Global logic, Школи ораторського мистецтва. Окрему увагу приділили мандрам, про які розповів Олександр Ткачинський, за плечима якого тисячі кілометрів «автостопу» країнами Європи та Азії.

«Амбітний форум з амбітною назвою»

Перший день форуму розпочався з урочистого відкриття та промови ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайла Згуровського. У своїй промові він відзначив актуальність цього заходу для університетського життя.

«Це чудова ідея для нас, для наших студентів. Я впевнений, що наші студенти будуть дуже зацікавлені почути представників різних країн, різних культур. З іншого боку, нашим студентам є що сказати представникам інших країн та інших університетів», - зазначив Михайло Згуровський.

Він впевнений, що новий форум дуже цінний для студентства, а абревіатура AGE відображає сучасний формат і тематику заходу. «Мені дуже подобається ініціатива наших студентів започаткувати такий амбітний форум з амбітною назвою Active Generation Evolution, на ньому обговорюватимуться різні актуальні теми: виклики перед молоддю та її життя у сучасному світі, майбутня кар’єру і все те, що цікавить молодь», - ділиться своїми враженнями ректор.

Організатори форуму зізнаються, що самому заходу передувала потужна та досить довга підготовка, яка врешті решт привела до такого результату.

«Минулого року ми відвідали форуми в Мінську і Варшаві. І в нас з’явилася ідея організувати щось подібне у себе вдома. Тим більше, у нас багато студентів зацікавлені в цьому: вони можуть не спати ночами, придумувати ідеї, вигадувати назви для форуму. Рік тому ми розпочали підготовку і якось все закрутилося, ми залучили дуже багато людей до організації і ось нарешті отримали результат», - розповідає голова міжнародного відділу Студради КПІ Емма Недзведська. Організатори впевнені, що форум розвиватиметься, й у наступні роки приваблюватиме більше студентів з різних країн. За словами студентки, основна мета форуму – це популяризувати КПІ та заходи, які в ньому відбуваються, а також побудувати на основі співпраці між університетами дійсно міцні персональні контакти між студентами з різних країн.

Тож більшу частину організації форуму взяли на себе студенти, адміністрація університету допомагала з технічними та документальними аспектами.

«Це надзвичайно велике досягнення, коли студенти самостійно організовують міжнародний форум студентства. Звісно, представники адміністрації ходили на засідання оргкомітету, але нашою була здебільшого технічна допомога, документальний супровід. Я вважаю, що студенти добре попрацювали: останні два тижні вони тут днювали і ночували. Тому враховані всі аспекти організації», - розповідає про підготовку форуму проректор з навчально-виховної роботи Наталя Семінська. За її словами, форум дає можливість налагодити міжнародні зв’язки між студентами, створити спільноту, яка буде продукувати нові ідеї, а ще – об’єднати інтереси молоді та старшого покоління. «Вони піднімають важливі питання, які хвилюють молодь, і ми, як більш старше покоління, бачимо, що для них важливо, і «підтягуємося», - каже проректор.

Перші враження: український «Оксфорд»

Учасники форуму вже в перший день встигли поринути в атмосферу КПІ. Ще до початку воркшопів та розважальних вечірніх заходів, іноземні студенти поділилися своїми враженнями від візиту до Київського політеху.

Усіх очікувано вражає архітектура університету. Візитівка КПІ – перший академічний корпус – одразу притягує погляди та породжує бажання зробити фото. І, можливо, трохи помістифікувати френдів.

«У мене подруга навчається в Києві. Одного разу вона запостила сторіс в Інстаграм звідси. Я спершу подумав, що вона в Оксфорді. Але потім вона сказала, що це КПІ», - розповідає учасник форуму Владислав Скопюк, другокурсник з Білоруського національного університету. В Україні він частий гість і навіть вільно спілкується українською, але до політеху приїхав вперше. Владислав особливо відзначив українську гостинність, яка його дуже приваблює.

Студент-третьокурсник Молдавського державного університету Володимир Койцан в Україні також не вперше. Зі студентами КПІ та з самим університетом вже знайомий - спільні заходи та цьогорічний візит до друга з Київського політеху. Знову ж таки, серед перших вражень від студмістечка Володимир відзначає архітектуру.

«Мені подобаються ці будівлі кінця 19 століття, вся атмосфера тут ніби відносить в ту епоху. Сучасні будівлі не справляють такого ефекту», - каже студент. Для нього міжнародні форуми не в новинку, у своїй альма-матер він також стикається з організацією подібних заходів. Тому зусилля студентів-організаторів оцінює з професійної точки зору. «Я усвідомлюю, які у організаторів можуть бути проблеми, і розумію нестиковки, але тут я такого ще не спостерігав», - ділиться студент. І жартує про те, що від організаторів неможливо ні загубитися, ні навіть втекти: «Я хотів прогулятися Києвом самостійно, але мені почали дзвонити волонтери від оргкомітету, питати, де я, пропонувати скласти мені компанію».

Схожими враженнями ділиться Анна Краснікова з Технічного університету Таллінна – міста, яке також славиться своєю давньою архітектурою. «В першу чергу в очі впадають будови, дуже незвичайні. У нас у навчальних закладах таких будов мало – вони переважно адміністративні», - каже студентка. Вона також високо оцінила роботу організаторів і масштабність заходу, а також програми, які пропонує КПІ для студентів, зокрема через проект Еразмус.

Схожими є й очікування студентів від форуму: знайомство з країною та навчальним закладом, налагодження зв’язків зі студентами та перспективи майбутньої співпраці.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій