Розпочалася робота з впровадження у виробництво проектів-переможців Конкурсу проектів оборонних технологій

23 травня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася перша міжвідомча нарада щодо впровадження в життя проекту «Безпілотний авіаційний комплекс квадрокоптерного типу для спеціального застосування», розробленого фахівцями університету.

Цей проект був одним із тих, що їх було визнано переможцями конкурсу, який нещодавно відбувся у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Згідно з представленим на суд журі описом, базується проект на розробці та застосуванні нових оригінальних методів, зокрема, щодо проектування та виготовлення силової несучої платформи на основі модульного підходу (це забезпечуватиме використання розроблюваного БпАК під різні типи корисного навантаження); розробки та виготовлення силової несучої платформи на основі модульного підходу (це забезпечуватиме його використання під різні типи корисного навантаження); розробки апаратного комплексу, що реалізовуватиме керуючі та навігаційні алгоритми тощо. При цьому підвищення ефективності та якості проектного рішення для розроблюваного авіаційного комплексу планується досягти з використанням розробленого апаратного і програмного забезпечення.

До речі, автор цієї розробки став першим із тих, з ким було підписано протокол про наміри щодо впровадження її у виробництво.

У нараді, головував на якій проректор з наукової роботи КПІ академік НАН України Михайло Ільченко, взяли участь фахівці та Голова правління ВАТ «Меридіан», представники Воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних Сил України, Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України, Державного концерну «Укроборонпром» та шести інститутів і факультетів КПІ, які братимуть участь у доведенні розробки.

Учасники наради обговорили деякі технічні параметри безпілотного комплексу, а також питання створення необхідних умов для початку роботи з реалізації цього проекту, її етапи та окремі організаційні аспекти, включаючи взаємодію між виконавцями тощо.

Також досягнуто домовленостей щодо створення спільної робочої групи, до складу якої увійдуть представники всіх зацікавлених у реалізації розробки відомств та фахівці університету. u