Збігають роки, збираючи на низку історії різнобарвні кристали фактів і подій. Намисто міниться і виграє неймовірним сполученням кольорів та форм, і належить воно державі Україні, яка за останнє десятиліття не лише здобула визнання у світі, а й багато зробила для покращення добробуту та творчого розвитку своїх громадян.

За кожним явищем суспільного чи особистого життя стоять люди, які своїм досвідом, небайдужістю та бажанням позитивних змін на кожен виклик часу створюють щось нове, невідоме досі, здатне задовольнити потребу на багато років уперед. І хоч сповнені подіями будні розбурхують суспільство що не день, не так багато людей, яких згадуватимуть і через роки, залишили свій слід у новітній історії.

Саме до таких належить Віктор Дмитрович Нємцов (1937 р. народження) – академік АІН України, професор, заслужений діяч освіти України, перший декан факультету менеджменту та маркетингу (1992-2002 рр.), зав. кафедри менеджменту НТУУ “КПІ” з 1990 р., голова Фахової ради з менеджменту ДАК України (1996-2002 рр.).

Після закінчення в 1959 р. Київського політехнічного інституту він навчався в аспірантурі (1960-1963 рр.). У подальшому займався виробничою та науковою діяльністю на посадах старшого інженера Управління Мінспецбуду України, старшого наукового співробітника, заступника завідувача відділу хімічної промисловості Українського НДІ Держплану України, завідувача відділу техніко-хімічних досліджень, заступника директора ВНДІ хімічної промисловості.

У 1975 р. Віктора Дмитровича як висококваліфікованого фахівця народного господарства запросили працювати в Київському політехнічному інституті, де він пройшов шлях від старшого викладача до завідувача кафедри менеджменту і декана факультету менеджменту та маркетингу, які були створені з його ініціативи і завдяки значним особистим зусиллям.

Створення факультету менеджменту та маркетингу знаменувало визначний поворот КПІ від суто інженерного навчального закладу до реалізації ідеї технічного університету. Нині факультет є провідним серед вищих закладів освіти аналогічного профілю в Україні й має міжнародне визнання.

Професор В.Д.Нємцов провадить велику педагогічну та науково-дослідну роботу, опублікував понад 100 наукових і науково-методичних праць, серед яких три навчальні посібники і підручник. В.Д.Нємцов брав участь в організації та проведенні республіканських і міжнародних конференцій, особисто виступав з доповідями на 12 міжнародних конференціях. З 1990 р. і донині він керує кафедрою менеджменту, яку було створено однією з перших в Україні.

Митрополит Київський і всія України предстоятель Української православної церкви Володимир у зв’язку з ювілейним днем народження нагородив проф. В.Д.Нємцова найвищою нагородою православної церкви – орденом рівноапостольного князя Володимира. Нагороду вручив архієпископ Київський і Черкаський Сафроній.

Вітаємо шановного ювіляра! Бажаємо доброго здоров’я і наснаги в роботі на довгі роки!

Sep 17, 2007 || Автор: Колектив та друзі