22 січня 2009 року в Національному технічному університету України «Київський політехнічний інститут» відбулося спільне засідання Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України за участю народних депутатів – членів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Значну частку порядку денного займали питання про проект Державної цільової програми впровадження і застосування Грід-технологій в Україні (доповідач академік НАНУ Загородній А.Г.) і про Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку як українського сегменту європейської і світової Грід-інтеграції.(доповідач академік НАНУ Згуровський М.З.). Напередодні засідання відбулася презентація учасникам засідання суперкомп’ютера НТУУ«КПІ» в українській Грід-мережі та його використання, проведена проф. НТУУ «КПІ», д.т.н. Петренко А.І. і директором НВП «Юстар» Савяком В.В.

Засідання, як і презентація були досить успішними. В присутності представників преси і телебачення були продемонстровані суттєві успіхи нашого університету з виконання проекту «Створення національної Грід-інфраструктури для підтримки наукових досліджень» Державної цільової програми «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті й науці на 2006-2010 роки» (Постанова КМ України №1153 від 7 грудня 2005 року). Були схвалені головні засади нової Державної програми з впровадження і застосування Грід-технологій в Україні.на 2009-2013 роки, замовниками якої вперше в історії країни спільно виступили Національна Академія наук України (НАНУ) і Міністерство освіти і науки України (МОНУ).

На сайті http://grid.kpi.ua у розділі «Проект національної GRID інфраструктури» професор А.І. Петренко, науковий керівник Центру Суперкомп'ютерних обчислень, детально розповідає про шляхи створення Національної GRID – інфраструктури.