З 11 по 24 квітня. у картинній галереї Центру культури і мистецтв НТУУ “КПІ” проходить виставка “Архітектура в мініатюрі” художника Осташинського Йосипа Борисовича. З 1985 року він є членом Київського міського об'єднання художників-аматорів “Творчість”, а з 1999 – членом Національної Спілки художників України.

За фахом Йосип Борисович технік-фотограф. Він займався карбуванням, гравюрою, інкрустацією. Після поїздки до старовинного Чернігова спробував змайструвати щось з маленьких дерев’яних сірників. А далі почалася робота. За 25 років він створив близько 50 творів, що вражають точністю та філігранністю виконання.

Йосип Борисович відтворює у мініатюрі пам’ятки світової архітектури, використовуючи для цього сірники, палички для морозива, тощо. Частина його робіт - це можливість познайомитись зі старовинною архітектурою, яка не дійшла до нас. Тема рідного Києва, його пам‘яток архітектури, історії, культури стала домінуючою темою його творчості. Про роботи майстра було видано близько 150 публікацій а також вийшов документальний фільм “Дорога до Храму”.

Й.Б.Осташинський також займається благодійністю. Разом з Київським міським центром роботи з інвалідами він бере участь у проведенні різноманітних фестивалів творчості інвалідів, співпрацює з Національним фондом “Україна – дітям”.

Художник має почесні відзнаки від Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам‘яток історико-архітектурної спадщини ім. Олеся Гончара, від міністра культури, Національного фонду “Україна – дітям”, подяки від мера Києва, є почесним членом Міжнародного благодійного фонду “Духовна спадщина”.

Створюючи своїми “золотими руками” диво-витвори, він несе людям радість споглядання краси первісного вигляду будівель, повертає історичну пам‘ять з глибин віків. І в цьому Йосип Борисович вбачає своє головне призначення на землі.

Інф. КП