Відпочинок у "Маяку"

Щоліта сотні політехніків відпочивають на Чорноморському узбережжі в оздоровчому комплексі "Маяк", що в селищі Лазурне за 30 км від Скадовська. Лазурне отримало свою назву завдяки незвичайній зміні кольору морської води. Поряд з Лазурним знаходиться Джарилгацька затока, яка славиться лікувальними водоростями. Таке сусідство перетворює цілюще морське повітря на лікувальний коктейль: вода і повітря збагачені киснем, солями брому, хлору, йоду. Це створює гарні умови для релаксації та профілактики захворювань дихальних шляхів. І хоча останнім часом у прибережні води полюбляють навідуватися медузи, а хвилі викидають на пляж водорості, усі незручності компенсуються теплим і красивим морем, гарним настроєм і привітністю співробітників оздоровчого комплексу.

Відпочивальники проживають у 6-поверховому корпусі, який знаходиться за 100 м від берега моря, в кімнатах на дві-три особи. Корпус з'єднано критим переходом з їдальнею на 500 посадкових місць.  Є облаштовані спортивні майданчики для гри у волейбол, футбол та необхідний спортінвентар. Студенти мешкають у 4-х одноповерхових будинках, у перебудованих корпусах дитячого табору в кімнатах на чотири, п'ять або шість осіб. Усі зручності на вулиці. У цьому році декому зі студентів вдалося оселитися у двомісних кімнатах на горішніх поверхах корпусу.

Оздоровчий комплекс "Маяк" поєднує в собі базу відпочинку і виїзний санаторій-профілакторій, який забезпечує лікувальними процедурами  і харчуванням. Харчування триразове з овочами, фруктами, кисломолочними продуктами. Їжу роздають офіціантки.

На початку кожного заїзду (5 заїздів) для студентів проводяться збори, на яких директор ОК "Маяк", заступник директора по роботі зі студентами, робітники рятувальної служби, служби безпеки, лікарі,  інструктори зі спортивної та культурно-масової роботи знайомлять відпочивальників із правилами поведінки в оздоровчому комплексі, правилами поведінки на воді, наводять випадки, що сталися на узбережжі.

Під час кожного заїзду інструктори з культурно-масової роботи проводять різноманітні конкурси, змагання, КВК, Дні Нептуна та інші розважальні заходи. Інструктор з фізкультурно-оздоровчої роботи проводить змагання, спартакіади з різних видів спорту. На базі ОК "Маяк" працює  кінотеатр, спортивні майданчики, у приміщенні їдальні до послуг відпочивальників тенісні столи, більярд, телевізор.

Минулого року в оздоровчому комплексі "Маяк" відпочило 1010 студентів, цього року – 1149, співробітників та членів їх сімей минулого року – 650, цього року – 791.

І.В.Зеніна, доц., заступник декана зі спортивної роботи ФБМІ