Забезпечення якості освіти і визнання на ринку праці – головні завдання навчального закладу, що готує фахівців для економіки країни. В НТУУ "КПІ" акредитовано 127 спеціальностей (сертифікат про акредитацію серія РД-IV № 119061 від 15.02.2010 р.), з них: на ІV рівні – 106 (77,3%), на ІІІ рівні – 19 (15,1%), на ІІ рівні – 9 (7,6%).
Згідно з генеральною ліцензією (серія АД № 034700 від 06.06.2012 р.) в університеті ліцензовано 53 напрями підготовки Переліку – 2006, 39 напрямів та 132 спеціальності Переліку–1997. Підготовка фахівців здійснюється:
- за освітньо-кваліфікаційним рівнем (ОКР) „бакалавр” – з 53 напрямів Переліку–2006 (1÷2 курси) та з 39 напрямів Переліку–1997 (3÷4 курси) з ліцензованим обсягом за денною формою навчання 10945 осіб,а заочною формою – 7150 осіб;
- за ОКР „спеціаліст” – зі 125 спеціальностей
- за ОКР „магістр” – зі 113 спеціальностей із загальним ліцензованим обсягом за денною формою навчання 11186 осіб та заочною формою – 7380 осіб.
Крім того, за акредитованими напрямами (спеціальностями) ліцензовано перепідготовку фахівців за акредитованими спеціальностями (1350 осіб за денною формою та 1600 осіб за заочною формою навчання), підвищення кваліфікації (3900 осіб на рік), підготовку до вступу у вищі навчальні заклади громадян України – 7800 осіб та іноземних громадян – 500 осіб.
У КПІ як дослідницькому університеті підготовка спеціалістів, затребуваних сьогодні економікою країни, базується на трикутнику знань: освіта – наука – інновації, а якість підготовки включає в себе 5 основних складових: якість підготовки абітурієнтів і студентів, навчальні програми, кадровий склад, рівень фінансово-матеріального забезпечення, саму оцінку якості.
Доуніверситетська підготовка
В НТУУ "КПІ" працює і розвивається система доуніверситетської підготовки (СДП). Зараз у ній навчається більше двох з половиною тисяч слухачів з 757 ліцеїв, шкіл, гімназій, коледжів та технікумів з усіх регіонів України. Гарне поповнення складають школярі, що беруть участь у програмі «Майбутнє України», яку в 2009 році започаткували НТУУ «КПІ», КНУ ім. Т.Шевченка та Мала академія наук (МАН). Залученню талановитої молоді сприяють також різноманітні заходи, які проводяться на території нашого університету, – міжнародні конкурси, олімпіади, сесії та семінари МАН, виставки технічної творчості школярів тощо.
Підготовка студентів
Щопівроку, починаючи з 2005 р., в нашому університеті проводиться комплексний моніторинг якості підготовки фахівців. Комплексний моніторинг має такі складові: ректорський контроль якості залишкових знань, накопичувальний індекс, якість дипломних робіт, соціологічне опитування ринку праці.
За результатами ректорського контролю визначаються коефіцієнти відповідності за групами дисциплін: фундаментальні, професійно-орієнтовані, фахові, інформаційні технології, іноземна мова. Крім того, визначається коефіцієнт відповідності результатів ректорського контролю та останньої сесії з відповідної дисципліни.
Накопичувальний індекс визначається на основі досягнень попередніх турів.
При визначенні якості дипломних робіт враховується кількість дипломних робіт з відзнакою, рекомендованих до впровадження, виконаних на замовлення, результати університетського конкурсу та незалежної експертизи.
При проведенні соцопитування ринку праці оцінюється рівень спеціальної фахової підготовки, рівень практичної підготовки, рівень володіння сучасними інформаційними технологіями та програмними продуктами, рівень володіння іноземною мовою та готовність навчатися, уміння засвоювати нове в професії.
За підсумками кожного етапу спеціальності, що посіли перші п’ять місць, отримують матеріальне заохочення, а ті, що посіли останні п’ять місць, мають розробити і представити на методичну раду заходи щодо покращення якості підготовки фахівців.
Центр прикладної соціології «Соціоплюс» регулярно проводить опитування роботодавців щодо якості підготовки наших випускників.
Зарахування до магістратури відбувається на підставі інтегрального рейтингу, який включає академічну і творчу складові, фаховий екзамен та екзамен з іноземної мови. Середній конкурс по університету в минулому році склав 1,36. Загальна кількість магістрів – 1748. З них 92,2% навчаються за бюджетною формою, 7,7% – за контрактною. Серед магістрів 0,3% іноземці, 3,5% – з інших ВНЗ України.
В НТУУ "КПІ" діють програми подвійного диплома з університетами:
- Франції – Парітех, Париж (ФЕЛ, ФПМ, ФММ, ІПСА);
- Греції–США – Університет Індіанаполісу в Афінах (ФІОТ);
- Кореї – Корейський університет (ФЕЛ);
- Бразилії – Федеральний університет, Уберландія (ЗФ);
- Німеччини – ТУ Магдебург (ММІ, ІФФ, ЗФ), ТУ Дрезден (ФЕЛ, ІТС).
Магістри можуть поповнити знання у щорічній Літній школі “Досягнення та застосування сучасної інформатики, математики та фізики”.
Викладацький склад
Кожного року НТУУ "КПІ" визначає рейтинги науково-педагогічних працівників. Оцінюються три напрями їх діяльності – навчально-методична робота, науково-інноваційна робота, організаційно-виховна робота. Нормативне значення бальної шкали дорівнює 1000. Базовий розподіл балів за напрямами діяльності: навчально-методична і науково-інноваційна робота – по 450 балів (по 45%), організаційно-виховна – 100 балів (10%). Торік середній рейтинг науково-педагогічних працівників склав 1612,2 бала.
Для проведення досліджень функціонує Науковий парк «Київська політехніка», Відділення магістерської підготовки НАН України і НТУУ “КПІ”, Суперкомп’ютерний центр, міжнародний центр даних НТУУ «КПІ», Центр електронної мікроскопії НТУУ “КПІ”, Український сегмент Grid – НТУУ “КПІ”, НАН України, КНУ ім. Т.Шевченка, Центр наноелектроніки і нанотехнологій, спільні навчально-наукові центри з міжнародними компаніями. Такі центри дають можливість нашим студентам працювати на найсучаснішому обладнанні і бути на вістрі науково-технічного прогресу.