Ольга Яківна Ковалець – молодий викладач ФБТ – закінчила наш університет у 2008 році, одержавши диплом спеціаліста з відзнакою. Шлях до Київської політехніки розпочався, як і у більшості абітурієнтів, з усвідомлення тієї істини, що КПІ – найкращий вищий навчальний заклад у нашій державі, технічний ВНЗ під номером один в Україні! Вибір факультету біотехнології і біотехніки теж не випадковий, бо на теперішній час біотехнологія належить до пріоритетних напрямів розвитку кожної країни.
Під час свого навчання Ольга Яківна значну частину часу віддавала науковій роботі, до якої має хист і бажання. У складі творчого колективу студентів кафедри біотехніки та інженерії ФБТ вона стала у 2005 році призером ІІ конкурсу «Інтелект молодих – на службу столиці» за проект «Крісло-комфорт», а також призером V конкурсу науково-технічних проектів молодих учених під девізом «Інтелектуальний потенціал молодих учених – місту Києву» за проект «Операційна мобільного базування». За успіхи в навчанні та активну участь у науковій роботі нагороджена премією Київського міського голови. Під час навчання з’явилися перші науково-технічні публікації та патенти України. За активну участь у винахідницькій діяльності і науково-дослідній роботі нагороджена Почесною грамотою Наукового товариства студентів і аспірантів НТУУ «КПІ».
Успіхи в навчанні, науковій роботі та громадській діяльності стали підгрунтям для призначення їй у 2006 році академічної іменної стипендії Президента України.
Нарешті прийшов 2008 рік – захист дипломного проекту. Як завжди, з оцінкою «відмінно»! ДЕК приймає рішення рекомендувати О.Я.Ковалець до вступу в аспірантуру, що вона з успіхом і здійснює.
Зважаючи на достатній професійний рівень і бажання присвятити себе благородній справі навчання молоді, кафедра ухвалює рішення про переведення О.Я.Ковалець на посаду асистента. Не гаючи часу, Ольга Яківна з головою поринула в роботу.
Молодий педагог викладає студентам курси «Процеси та апарати фармацевтичної та мікробіологічної промисловості», «Розрахунок та конструювання спеціального обладнання для мікробіологічної та фармацевтичної промисловості», «Основи моделювання» та ін. Як зізнається Ольга Яківна, надзвичайно багато часу забирає викладацька діяльність, підготовка до занять тощо. Слушно, що на початку було трохи боязно, адже нещодавно сама була студенткою, а тепер – на чолі аудиторії. Однак гідно витримала і цей іспит. З глибоким розумінням ставиться до проблем своїх підопічних, а вони віддячують їй взаємністю.
Молодий викладач продовжує стрімку ходу до наукових вершин і вдосконалення, широко залучає до роботи обдаровану молодь. У 2008 році наукова група у складі аспірантів кафедри О.Кладун, О.Ковалець та студентів О.Кривця, К.Кузьменко, Д.Чередниченко виборола грант ректора НТУУ «КПІ» на фінансову підтримку для виконання наукового проекту. У квітні 2010 року, з нагоди Дня космонавтики, Ольга Яківна зі студентами А.Забродою, М.Мурашко та Є.Морозовою виступила з доповіддю в Національному центрі аерокосмічної освіти молоді України (м. Дніпропетровськ). За кілька днів – знову поїздка з доповіддю, вже до Росії, у С.-Петербург, із студенткою А.Забродою на наукову сесію Санкт-Петербурзького державного університету.
На теперішній час Ольга Яківна має більш як 50 науково-технічних публікацій, з яких три патенти України та 2 монографії. За цикл наукових робіт у 2010 році нагороджена Грамотою Президії Національної академії наук України.
Ольга Яківна надзвичайно задоволена своєю роботою. Саме в КПІ вона знайшла свою долю.
Побажаймо, щоб студенти цінували свого незрівнянного педагога, а КПІ – мав підстави пишатися Ольгою Яківною і надалі. Щасти Вам!