Коваль Олена Аркадіївна. Душа факультету

ФСП уже давно вважається факультетом, жіночому колективу якого можна позаздрити. А все тому, що жінки та дівчата ФСП – це значно більше, ніж частина, без якої не буде цілісності. Це – душа факультету. І, головне, що саме на плечах жінок ФСП тримається весь факультет.

Олена Аркадіївна Коваль – це не просто доцент кафедри філософії, не просто заступник декана факультету соціології і права. Це передусім – людина. А людиною бути не так легко, як здається на перший погляд. Статус «людини» в сучасному світі все важче отримати, а щоб ще й визнавали людиною не тільки колеги, друзі, родичі, а й усі, з ким маєш справу в житті, – це взагалі аномально для сьогодення. Так само як і мати професію не лише завдяки диплому, а завдяки визнанню тих, хто має справу із результатами праці професіонала.

Олена Аркадіївна – саме така людина. У ній, утворюючи гармонійний ансамбль, поєднуються найкращі професіональні та людські якості. Звучить просто, але в цій простоті закладена правда. Саме пошук правди, істини, яка відкривається людині в процесі пізнання, і привів Олену Аркадіївну до того, що становить сенс її життя. Вступаючи до філософського факультету Ленінградського державного університету, Олена Аркадіївна ще не повністю осмислювала, яку ж саме вона обирає майбутню справу. Згодом, поринаючи в безмежний і прекрасний світ філософії, вона зрозуміла, що не помилилася у своєму виборі.

Олена Аркадіївна отримує величезне задоволення від своєї роботи. І хоча вона говорить, що іноді дуже хочеться мати вільних від викладання хоч декілька місяців для наукової роботи, це бажання зникає, коли їй доводиться працювати із людьми, з аудиторією. Абітурієнти, студенти, дипломники, аспіранти, випускники – усі ті люди, які мають безпосередній зв’язок з нею, – це її життя. О.А.Коваль із тих людей, які дуже відповідально ставляться до будь-якої справи. З будь-якою роботою вона справляється легко, а творчий підхід до її виконання надихає всіх оточуючих.

Ця жінка має безліч ідей, цікавих задумів, як можна зробити життя факультету й університету кращим. Але, з другого боку, вона людина не тільки слова, а й діла. З успіхом втілює в життя задумані проекти і заходи. Завдяки їй налагоджена чітка і зручна система зворотного зв’язку з випускниками факультету. Бакалаври, магістри, аспіранти, студенти, які мають справу із проходженням практики, – усі вони знають Олену Аркадіївну як гарного керівника, консультанта, організатора і помічника в будь-якому питанні, а чуйність цієї жінки на факультеті відома всім студентам, які зверталися до неї.

Достатньо відомим проектом НТУУ «КПІ» є «Ярмарок професій». ФСП зразу ж після прийняття рішення про утвердження проекту, було запропоновано очолити цю справу. Саме завдяки О.А.Коваль була здійснена величезного масштабу робота зі створення, організації і проведення цього проекту. Саме їй ми завдячуємо блискучим початком «Ярмарку професій» у НТУУ «КПІ». Але і сьогодні, коли вже третій рік поспіль у нас проводиться цей захід, Олена Аркадіївна продовжує цю справу та дивує всіх своїми ідеями й неперевершеним їх втіленням.

Усі, хто знає Олену Аркадіївну, в захваті від її закоханості у свою справу. Мабуть, саме таким і має бути справжній викладач, професіонал та взагалі людина. Колеги ж заступника декана всі як один відзначають, що Олена Аркадіївна – це на диво сильна людина, яка заражає оптимізмом всіх оточуючих.

Нещодавно на факультеті захистилася аспірантка – китаянка Лі Жун – одна з перших іноземних аспірантів. Їй довелося зіткнутися з різними проблемами, в тому числі і мовними, але Олена Аркадіївна взяла на себе сміливість бути науковим керівником цієї дівчини. У підсумку Лі Жун написала та захистила блискучу роботу. Це говорить не просто про високий професійний рівень керівника, а й про гнучкість мислення, про творчий підхід до будь-якої справи, непересічний науковий потенціал.

Олена Аркадіївна – це втілення інтелігентності. Вона наче жінка з книги, написаної в кращих традиціях вітчизняної класики. Внутрішня інтелігентність, вихованість, делікатність, взірцевий смак цієї жінки  зачаровують усіх навколо.

Шістнадцять років тому, коли тільки йшла мова про створення факультету соціології, вона доклала багато зусиль для здійснення цього задуму. І по сьогоднішній день, ні на хвилину не розслабляючись, Олена Аркадіївна робить все, що їй під силу, щоб ми були кращими.

Крістіна Москаленко, студентка ФСП