Міжнародна конференція з теорії та техніки антен ICATT-2017

З 24 по 27 травня 2017 року на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшла ХІ Міжнародна конференція з теорії та техніки антен, більш відома світовій науковій спільноті як ICATT (International Conference on Antenna Theory and Techniques). Наш університет організовував та приймав цю конференцію вчетверте, і вчетверте її головою був завідувач кафедри теоретичних основ радіотехніки РТФ д.т.н., проф. Ф. Ф. Дубровка – відомий у світі вчений в галузі теорії і техніки антен.

Організаторами конференції виступили IEEE Ukraine Section та КПІ ім. Ігоря Сікорського за партнерської підтримки таких відомих наукових та освітніх установ, як Українська національна асоціація "Антени", Радіоастрономічний інститут НАН України, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний університет "Львівська політехніка" та Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна. Фінансову підтримку надали ТОВ "УКРАНТЕХ", ТОВ "КВАЛІТЕК" та КБ "Центр". Генеральним інформаційним спонсором виступив міжнародний журнал радіотехнічного факультету нашого університету "Известия вузов. Радиоэлектроника", який видається в США під назвою "Radioelectronics and Communications Systems".

Усього до організаційного комітету надійшло 125 доповідей з-понад 10 країн світу, з яких пройшли рецензування та були допущені до конференції 111 доповідей. Безпосередньо учасниками конференції стали більше 70 дослідників із 5 країн світу, в тому числі д-р Р.Доннан, д-р Р.Дубровка і д-р Й.Рігельсдорф із Великобританії, проф. О.Ш.Даутов і проф. В.І.Джиган із Російської Федерації, проф. Б.М.Левін із Ізраїлю, д-р А.Хармуч із Лівану. За результатами конференції 99 наукових праць включено до бази даних IEEE Xplore Digital Library, яка індексується міжнародною наукометричною базою даних Scopus.

Урочисте відкриття конференції відбулося в залі засідань Вченої ради. Відкрив конференцію ІСАТТ-2017 її голова проф. Ф.Ф.Дубровка. Привітав учасників конференції проректор з наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України М.Ю.Ільченко. Учасники переглянули відеозвернення Почесного голови конференції ICATT президента Української національної асоціації "Антени" проф. Я.С.Шифріна.

Протягом трьох днів учасники конференції  працювали на 3-х пленарних засіданнях та 11-ти спеціалізованих засіданнях шести секцій, а саме: теорія антен, антенні решітки, адаптивні та розумні (smart) антени, ультраширокосмугові та друковані антени, мікрохвильові компоненти, вимірювання та застосування мікрохвильових технологій, обробка сигналів та ін.

На церемонії закриття молоді дослідники отримали грамоти та цінні призи за кращі доповіді по кожному з 6 напрямів конференції. Серед нагороджених двоє молодих учених  – С.І.Пільтяй і О.Є.Видалко – із кафедри теоретичних основ радіотехніки нашого університету. Учасники конференції високо оцінили як організацію конференції, так і її наукове наповнення.

В. О. Адаменко, ст. викл. каф. КІВРА, РТФ,
 О. Ю.Сушко, к.т.н., ас. каф. ТОР, РТФ