Майже два роки тому стало відомо, що освітні програми Європейської комісії змінять своє обличчя. І ось, 19 листопада 2013 року Європейський парламент ухвалив нову програму Європейського Союзу в галузі освіти, професійної підготовки, розвитку молоді та спорту. Вона отримала назву "Еразмус плюс". Нова програма об'єднує декілька ініціатив ЄС (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink та ін.) задля кращого розуміння кандидатами існуючих можливостей.

Програма "Еразмус плюс" розрахована на сім років (2014–2020) та розпочинається з січня 2014 року. Її бюджет складає 14,7 мільйона євро – це на 40% перевищує бюджет діючих програм. Разом із збільшенням бюджету зросла і кількість учасників (майже до 4 мільйонів), які матимуть змогу скористатися перевагами нової програми.

Програма "Еразмус плюс" спрямована на поліпшення професійних навичок, розширення можливостей працевлаштування та на підтримку модернізації освіти. Вона надає більше можливостей для професійної освіти (VET), структурованої і довгострокової співпраці між вишами та підприємствами з метою розробки інноваційних способів обміну знаннями та багато іншого.

Складатиметься програма із трьох ключових компонентів: навчальна мобільність – щонайменше 63% бюджету (мобільність вчителів, викладачів, студентів; студентські займи; спільні магістерські програми та ін.); університетська співпраця – щонайменше 28% (стратегічне партнерство між освітніми/навчальними або молодіжними організаціями та іншими відповідними суб'єктами; співробітництво із країнами "третього світу" та ін.) та підтримка політики у сфері освіти – 4,2 % (механізми визнання освіти; політика діалогу із країнами "третього світу", міжнародними організаціями та ін.).

Хоча програма "Еразмус плюс" є новою, але наш університет добре знайомий з деякими ініціативами Європейського Союзу. На сьогоднішній день у скарбничці НТУУ "КПІ" є 5 проектів Еразмус Мундус (EMERGE, EWENT, TEMPO, EUROEAST, ACTIVE). У 2013 році наш університет виграв 6 проектів TEMPUS. Проте зупинятися на цьому не можна.  Тож сподіваємося, що ми зможемо не лише підняти рівень міжнародного співробітництва, але й міцно закріпити його, в тому числі й завдяки участі в новій програмі "Еразмус плюс".

Тетяна Кучинська, начальник відділу академічної мобільності студентів