Упродовж 2008–2023 років на київських будівлях з'явилося понад 170 муралів. Особливої популярності набули стінні розписи на патріотичну тематику.

16 липня французький вуличний художник Жульєн Маллан (Julien Malland), відомий як Сет Художник Землі (Seth Globepainter), разом з асистенткою Анжелою протягом світового дня створили в КПІ ще дві такі картини. Один розпис прикрасив стіну невеличкого кіоску навпроти корпусу №20 на вулиці Політехнічній, другий – гуртожиток №15, що на вулиці Металістів, 5.

На стіні кіоску зображено дівчинку і хлопця, які сумують за рідною оселею. Художник присвятив цю картину усім дітям, які через повномасштабну російську агресію змушені були зі своїми родинами залишити Україну. На переконання автора, переселенці потребують підтримки суспільств та урядів тих країн, де вони тепер перебувають.

kpi images - навпроти корпусу №20

Мурал "Україна на марші" Жульєн Маллан та Анжела створили на стіні гуртожитку №15. Робота символізує супротив українського народу російським агресорам. На ній зображено дівчинку з українським прапором, яка сміливо йде вперед, розтоптуючи російські військові кораблі.

Уродженець Парижа Жульєн Маллан займається стритартом від початку 1990-х років. Найбільші з його робіт можна побачити в Києві – на Ольгинській вулиці, Андріївському узвозі та Боричевому Току. Героями своїх творів художник найчастіше обирає дітей – тому що вони чи не найбільше за всіх страждають від несправедливості, яку у цей світ приносять дорослі...

Отож у Києві з'явилися ще два мурали. Є сподівання, що це не останні роботи Жульєна Маллана в столиці України.

Віктор Задворнов

Дата події