Болтенко Олександр Сергійович

Олександр Сергійович Болтенко (05.12.1942 - 28.10.2020) - завідувач відділу історії авіації і космонавтики Державного політехнічного музею (ДПМ) при НТУУ "КПІ", підполковнику у відставці.

Пішов з життя Олександр Сергійович Болтенко

Людина, якій КПІ завдячує дивовижним знайомством з історією космосу.

Адже 2008 року Олександр Сергійович очолив новостворений відділ історії авіації та космонавтики нашого університету й наповнив його унікальними експонатами.

На засіданні Вченої ради: 14.05.2018

Було розглянуто питання про підсумки комплексного моніторингу якості підготовки фахівців у КПІ ім. Ігоря Сікорського (XXIII тур). Доповідала директор Інституту моніторингу якості освіти М.М.Перестюк.

Олександру Сергійовичу Болтенку – 75!

5 грудня 2017 року виповнилося 75 років Олександру Сергійовичу Болтенку – завідувачу Відділу історії авіації і космонавтики Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського, підполковнику у відставці, голові Центральної ради ветеранів космодрому Байконур України.

Круглий стіл у Державному політехнічному музеї

27 березня у відділі історії авіації і космонавтики ім. І. І. Сікорського Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» відбулося засідання Круглого столу, присвячене 35-річчю від дня ракетної катастрофи на космодромі Плесецьк і версіям щодо причин загибелі першого космонавта Землі Ю. О. Гагаріна.

Мрію зустріти світанок на планеті двох сонць…

Нещодавно у відділі авіації і космонавтики Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ” можна було спостерігати незвичну картину. Біля експонатів жваво спілкувалися літні чоловіки з медалями на грудях.

Людина в космосі: осмислення шляху

Перший політ людини в космос – подія, яка назавжди змінила світ. Осмислити її історичне значення мала метою Міжнародна науково-практична конференція "Від усмішки Джоконди до усмішки Гагаріна", яка з ініціативи кафедри філософії пройшла в стінах нашого університету 7 квітня. Вона зібрала багатьох – ветеранів космодромів, працівників космічної галузі, філософів, студентів, аспірантів. Пленарне засідання відкрив декан факультету соціології і права проф. Б.В.Новіков.

Зустріч у музеї

Три десятиліття тому 18 вересня 1980 року згідно з програмою «Інтеркосмос» у Радянському Союзі було здійснено запуск космічного корабля «Союз-38» з міжнародним екіпажем – Героєм Радянського Союзу льотчиком-космонавтом СРСР Юрієм Вікторовичем Романенком і космонавтом-дослідником громадянином Республіки Куба Арнальдо Томайо Мендесом.

Підписка на Болтенко О.С.