Шановні користувачі кластеру КПІ, теперішні і майбутні! Інформуємо Вас, що закінчується перший етап розбудови Центру суперкомп'ютерних обчислень. Після чергової модернізації кластер КПІ буде містити 688 процесорів з загальною продуктивністю приблизно 6 Тфлопс. На другому етапі, що розпочинається, наголос робиться на підвищення ефективності використання ресурсів Центру. Для цього робиться зміна адміністративного підпорядкування Центру та вводиться 2 додаткових напрямки роботи.
Інформуємо Вас, що закінчується перший етап розбудови Центру суперкомп'ютерних обчислень, коли основна увага приділялася нарощуванню його обчислювальних потужностей. Після чергової модернізації вже до кінця 2007 року кластер КПІ буде містити 688 процесорів з загальною продуктивністю за LAPACK приблизно 6 Тфлопс.
На другому етапі, що розпочинається, наголос робиться на підвищення ефективності використання ресурсів Центру суперкомп`ютерних обчислень у навчальній та науковій роботі університету у складі Єдиного інформаційного середовища університету, створення належних умов для співробітництва з науковими і освітніми організаціями, установами та підприємствами щодо сумісного застосування обчислювальних ресурсів та сучасних інформаційних технологій.
Для досягнення цього Центр суперкомп`ютерних обчислень (далі – Центр) включається до складу Конструкторського бюро інформаційних систем (далі КБ ІС), де зосереджені інші університетські обчислювальні ресурси, яким керує проф.Савицький А.Й. ( тел. 236-11-42) КБ ІС і далі буде забезпечувати функціонування і розвиток кластера та доступ до нього. Тому зберігається існуючий порядок реєстрації користувачів і оформлення їх доступу через сайт (http://hpcc.kpi.ua) чи за зверненням по телефону (204-80-13) Зберігається надалі перспективний напрямок використання кластеру для реалізації міжнародних та спільних з НАН України Grid-проектів та проектів з суперкомп`ютерних обчислень, наукове керівництво якого здійснює д.т.н., проф. Петренко А.І. (тел.280-90-46).
І додатково вводяться ще два напрямки: напрямок організації робіт та запровадження прикладного програмного забезпечення Центру для вирішення складних науково-технічних задач, науковим керівником якого призначено д.т.н., проф. Новікова О.М. (тед.236-70-98), і напрямок розвитку системного програмного, технічного та інформаційного забезпечення Центру, науковим керівником якого призначено д.т.н., проф. Луцького Г.М. (тел.204-80-56).
Так що незабаром Ви, шановні користувачі, зможете отримувати додаткові послуги, такі як консультації з існуючих прикладних програм для кластерів і розпаралелювання чи оптимізацiї Ваших алгоритмів, послуги навчання паралельним мовам програмування і написанню скриптів запуску, консультації з можливості запуску задач на кластері під ОС Windows додатково до використання ОС Linux та інше.