25 травня 2009 року в Національному технічному університеті України ”Київський політехнічний інститут” відбулись урочистості з нагоди 120-ої річниці від дня народження всесвітньо відомого авіаконструктора, творця гелікоптерів, студента Київської політехніки в 1907–1911 роках Ігоря Івановича Сікорського, який увійшов в світову історію авіації як автор перших у світовій практиці авіабудування багатомоторних літаків та гелікоптерів. Саме в розробках конструкцій гелікоптерів найбільше розкрився талант Ігоря Сікорського. Численні моделі гелікоптерів для практичних цілей випускала і випускає створена ним у США авіаційна корпорація, названа його ім'ям.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009р. №518-р створено Організаційний комітет з підготовки та відзначення 120-річчя від дня народження Ігоря Сікорського, до складу якого ввійшли: О.Зінченко – Генеральний директор НКАУ (Голова оргкомітету), О.Пінський – перший заступник Міністра промислової політики, М.Стріха – заступник Міністра освіти і науки, М. Згуровський – ректор НТУУ ”КПІ” та ін.

25 травня 2009 року о 14.30 у Відділі історії авіації і космонавтики імені І.І. Сікорського Державного політехнічного музею України при НТУУ ”КПІ” (Музейна площа, корпус 6-А) відбулось відкриття виставки ”Людина, яка з'єднала континенти...”.

У церемонії відкриття виставки взяла участь делегації авіакорпорації ”Sikorsky   Aircraft Corporation” (США).

Після відкриття виставки в залі засідань Вченої ради НТУУ ”КПІ” працював Круглий стіл, присвячений 120-річчю від дня народження І.І.Сікорського.

У роботі Круглого столу взяли участь керівники органів державної влади України, авіакосмічного комплексу України, Росії та США, вчені, студенти, представники дипломатичного корпусу.

Захід проведено за підтримки Віталія Кличка, спонсорами заходу виступили також: " DATAGROUP " (генеральний партнер), Благодійний фонд "Асоціація випускників КПІ", Центр європейської інтеграції, м. Київ, ТОВ "ЕР-ДЖИ-ДЕЙТА-Україна".

Дата події