Івану Васильовичу Бейку – 80!

11 квітня 2017 р. відзначив свій 80-річний ювілей Іван Васильович Бейко – професор кафедри математичної фізики ФМФ КПІ ім. Ігоря Сікорського, відомий учений у галузі математико-комп'ютерного моделювання та оптимального керування складними системами.

Народився І.В. Бейко в селянській родині на Буковині. У 1959 р. закінчив фізико-математичний факультет Чернівецького університету. Далі – успішна аспірантура в Інституті математики АН УРСР, достроковий захист дисертації, доповідь на Всесвітньому конгресі математиків, зарахування молодшим науковим співробітником та за сумісництвом старшим викладачем факультету кібернетики Київського державного університету ім. Тараса Шевченка (КДУ). З 1977 р.  – доцент, а після захисту в 1993 р. докторської дисертації – професор кафедри моделювання складних систем КДУ. З 2003 по 2008 рік обіймав посаду директора Українсько-Угорського інституту кібернетики. З 2008 р. – професор кафедри математичної фізики фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського. Читає лекції з фахових дисциплін "Варіаційне числення і методи оптимізації", "Математична теорія керування", "Методи математичного моделювання" і "Чисельні методи оптимізації", для яких підготував узагальнюючий  навчальний посібник "Задачі, методи і алгоритми оптимізації" (2010 р., із грифом МОН України). Підготував 22 кандидати наук та двох докторів наук.

І.В. Бейко створив теорію асимптотично-розв'язуючих операторів для оптимізації граф-операторних систем, керував спільними українсько-німецькими дослідженнями з розвитку новітніх інформаційних технологій за грантом НАТО, читав лекції в університетах Німеччини, Канади, Бельгії, Австрії. Він активно проводить наукові дослідження в актуальних напрямах теорії оптимального моделювання і керування, здійснює наукове керівництво НДР. Розроблені ним проекти наукових досліджень здобули перемогу на конкурсах МОН України в 2014 і 2016 рр.

Нагороджений премією Міносвіти України за кращу наукову працю, знаком "Відмінник освіти України", Нагородою Ярослава Мудрого АН вищої школи України, медаллю "За вагомий внесок у розвиток освіти і науки". Обраний членом Міжнародної асоціації радіоекологів, академіком (2002), членом президії (2004) і головним ученим секретарем (2010) АН вищої школи України.

Іван Васильович успішно поєднує науково-педагогічну діяльність із великим спортом. Бере активну участь у розвитку математичної науки оптимізації спортивних тренувань і стратегій перемоги. Він капітан найкращої в Україні команди з волейболу "КПІ–75", яка здобула Кубок України і золоті медалі чемпіонату Федерації ветеранського волейболу України (2015, 2016), його онука Марта Костюк – чемпіонка світу 2016 р. з тенісу (до 14 років), а син Тарас – чемпіон світу 2013 р. з тенісу (в номінації 40+). Наука допомагає спорту, а спорт – науці.

Колектив і друзі зичать Івану Васильовичу міцного здоров'я, активного творчого довголіття, подальших досягнень у науці та нових спортивних перемог.

Колектив кафедри математичної фізики