У липні 2013 р. Європейська комісія відібрала для фінансування проект "Atlantic Caucasus Technical universities Initiative for Valuable Education" –  ACTIVE, в якому наш університет є співкоординатором разом з Варшавською політехнікою. Проект розрахований на 4 роки, як і його попередник –  EWENT, що закінчується в наступному році.

Програма Європейського Союзу Ersamus Mundus є програмою мобільності у сфері вищої освіти і спрямована на гармонізацію вищих технічних шкіл  Східної та Західної Європи. Одним із шляхів цього процесу є  обмін на навчання та стажування студентів, аспірантів, співробітників та викладачів.

Партнерами проекту ACTIVE стали 20 університетів: з країн Європейського Союзу –  8, Білорусі –  2, Вірменії –  1, Грузії –  2, Молдови – 1 та України –  6. Це Варшавська політехніка –  головний координатор проекту, Центральна школа Нанта (Франція), Чеський технічній університет, Дублінський інститут технологій (Ірландія), Будапештський університет технології та економіки (Угорщина), Університет Країни Басків (Іспанія), Університет Тренто (Італія), Саутхемптонський університет (Велика Британь), Білоруський національний технічний університет та Брестський державний технічний університет, Єреванський університет (Вірменія), Грузинський авіаційний університет та  Грузинський технічний університет, Технічний університет Молдови, Національний технічний університет України "КПІ" –  співкоординатор проекту, Донецький національний технічний університет, Національний аерокосмічний університет "ХАІ", Житомирський державний технічний університет, Севастопольський національний технічний університет, Національний авіаційний університет.

Термін навчання або стажування за проектом становить від 1 семестру до 3-х років. Проте виходячи з умов фінансування проекту, приймаючий університет надає перевагу студентам та аспірантам (докторантам), які бажають навчатися не менше 1 року.

Відбір кандидатів на отримання грантів проекту здійснюється за рейтингом, що складається з двох частин: оцінки кандидата (студента) базовим університетом та оцінки, яку дає приймаючий університет на підставі  аналізу наданих кандидатом документів: виписки із залікової книжки про успішність (для студентів), мотиваційного листа з викладенням свого бачення участі у проекті, рекомендації професора базового університету (для аспірантів), плану роботи в приймаючому університеті (для співробітників), мовного сертифікату.

Мова навчання за програмою проекту – англійська, проте  приймаючий університет надає деяку перевагу кандидатам, які володіють мовою країни цього університету. Враховуючи досвід проекту EWENT, кандидати будуть додатково проходити on-line тест з англійської мови.

12 листопада в нашому університеті відбувся семінар для студентів та співробітників, які бажають узяти участь у цьому проекті. З інформацією про умови участі в проекті, досвід отримання грантів на навчання та стажування за подібним проектом EWENT перед учасниками семінару виступили та відповіли на численні запитання декан факультету авіаційних та космічних систем проф. О.Збруцький –  координатор проекту від НТУУ "КПІ", та представник Варшавської політехніки  З.Шіц. Вони відзначили у своїх виступах, що участь у проекті є цілком реальною, поінформували, що в діючому проекті EWENT вже на сьогодні отримали гранти 20 представників нашого  університету. Перший набір учасників у проект ACTIVE стартує в грудні 2013 р. й завершиться в березні–квітні 2014 р. Передбачається, що на цьому етапі буде запропоновано 147 грантів для учасників.

Більш докладну інформацію про проект та участь у ньому можна отримати на сайті проекту - http://active.meil.pw.edu.pl

Л.Стецюк, інженер ФАКС, координатор проекту АСTIVE