Адреса бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського: 03056, Київ, проспект Берестейський, 37
Тел./факс: +38 (044) 204-82-75
Е-maіl: library[at]library.kpi.ua
Бібліотека КПІ — найбільша технічна університетська бібліотека України, розташована у центрі студмістечка — Площі знань.
Бібліотека разом зі спільнотою КПІ та для спільноти КПІ розвиває творче, комфортне і безпечне середовище, що сприяє дослідженню, навчанню, викладанню та саморозвитку, з метою розбудови дослідницького університету світового рівня.
Бібліотека КПІ була заснована в 1898 році, одночасно з Київською Політехнікою. Її першим приміщенням стала кімната площею 31,5м2 у стінах Комерційного училища, а першим бібліотекарем — археолог, етнограф, у майбутньому один із перших академіків Національної академії наук України Микола Біляшівський. У 1965 році бібліотека отримала статус науково-технічної.
Стати користувачем Бібліотеки КПІ може кожен охочий, але на період дії воєнного стану бібліотека обслуговує лише студентів, викладачів та співробітників КПІ ім. Ігоря Сікорського (згідно з наказом по університету № ну/44 від 24.02.2022 р.). Обслуговування студентів університету здійснюється на підставі студентського квитка. Для інших категорій користувачів (викладачів та співробітників університету та сторонніх користувачів) виготовляється читацький квиток.
Ресурси та послуги бібліотеки
Бібліотека КПІ — це 14 000 м2 для навчання, дослідження, роботи, саморозвитку, спілкування та відпочинку. Тут є 10 читальних залів, 4 холи, студентський простір Belka, відкрита лабораторія електроніки Lampa. Простори є трьох видів (зелені, червоні, помаранчеві) — у них знайде собі місце і любитель працювати сам-на-сам у тиші, і шанувальник жвавої командної роботи.
Колекція друкованих та електронних видань налічує більше 2,3 млн примірників, серед яких є рідкісні та цінні документи, навчальні та наукові матеріали, періодичні видання та художня література.
У 2020 році створено Цифрову бібліотеку Київської політехніки, де представлені рідкісні та цінні видання, матеріали з історії університету, наукові роботи професорів і викладачів до середини ХХ ст., архівні документи й документи соціального життя КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Із 2022 року Бібліотека впровадила Каталог+ — єдину точку доступу до всіх інформаційних ресурсів Бібліотеки, завдяки чому користувачі можуть одночасно шукати матеріали на потрібну тему в е-каталозі (усі друковані видання, що наявні в бібліотеці), е-архіві ELAKPI (усі електронні видання університету), Цифровій бібліотеці Київської політехніки (оцифровані видання з фондів бібліотеки), а також у деяких повнотекстових базах даних вільного доступу.
В 2024 році у старому книгосховищі в підвалі корпусу бібліотеки було відкрито смартукриття "CLUST SPACE". Приміщення буде коворкінгом, що працюватиме за будь-яких умов, а під час повітряної тривоги трансформуватиметься в укриття.
З усіма послугами Бібліотеки можна ознайомитися на сайті.
Також у Бібліотеці КПІ можна безкоштовно замовити екскурсію, відвідувати відкриті освітні, наукові, культурні, мистецькі заходи.
Бібліотека відкрита до співпраці!
Структура НТБ
- Відділ комплектування та наукової обробки документів та сектори
- Відділ перспективного розвитку та сектори
- Відділ зберігання фондів та його сектори
- Відділ інформаційних технологій та сектори
- Відділ обслуговування інформаційними ресурсами та його сектори
- Господарський відділ
- Відділ рідкісних та цінних документів та сектори
- Довідково-реєстраційний відділ та сектори
- Відділ інформаційної підтримки освіти та досліджень та сектори
- Відділ культурно-просвітницької роботи та сектори
Долучення | Розмір |
---|---|
План-схема бібліотеки КПІ (122.59 КБ) | 122.59 КБ |