УДК 338.1+330.341.1
Войтко С.В.
Технологічний чинник економічного зростання в умовах сталого розвитку
С. 5 – 9. , укр., Іл. 2. Табл. 2. Бібліогр.: 12 назв.
Узагальнено інформацію стосовно розвитку сфер високих технологій у світі та в Україні. Здійснено оцінку впливу інформаційно-комунікаційних технологій у глобальному розвитку світової економіки. Наведено та проаналізовано статистичні дані щодо об'єктів інтелектуальної власності. Запропоновано перелік основних глобальних чинників, що впливають на розвиток науки та технології у світі.
УДК 330.115
Жуковська О.А., Купка О.О.
Інтервальна модель оцінки ємності ринку
С. 10 – 15. , укр., Іл. 2. Бібліогр.: 12 назв.
Розроблено конструктивну інтервальну модель оцінки ємності ринку, що передбачає тільки оцінку частот придбання продукції споживачами та враховує інтервал коливання вартості продукції. На основі розробленої моделі запропоновано інтервальну модель порівняння ємностей ринків. Наведено результати дослідження ринку лікарських препаратів.
УДК 66.012:658.567.1:368.075.8
Сорокопуд С.А.
Вертикально інтегроване паливно-енергетичне об'єднання як чинник впливу на еколого-економічний стан території
С. 16 – 24. , укр., Іл. 2. Табл. 4. Бібліогр.: 15 назв.
Розглядаються питання реалізації впливу вертикально інтегрованих паливно-енергетичних об'єднань (ВІПЕО), до складу яких можливе включення підприємств з утилізації господарських та побутових відходів, на еколого-економічний стан територіального утворення, у межах якого вони розміщені. Визначено зміст впливу ВІПЕО на територіальні та об'єктні показники, від рівня яких залежить рівень індикаторів економічної безпеки територіального утворення за основними складовими сферами життєдіяльності. Показано необхідність детального кількісного аналізу ефективності організаційно-економічних результатів функціонування ВІПЕО на основі моделювання відповідних розрахункових сценаріїв.
УДК 621.39
Бунін С.Г., Войтер А.П.
Адаптивні протоколи множинного доступу із змінною довжиною пакетів
С. 25 – 29. , укр., Іл. 5. Бібліогр.: 4 назви.
Розглянуто нові протоколи множинного доступу для радіомереж із пакетною комутацією, які за рахунок адаптації довжини пакетів до поточної інтенсивності трафіку забезпечують збільшення швидкості передачі в радіомережі та її пропускної здатності. За допомогою аналітичних моделей протоколів обґрунтовано на кількісному рівні їх перевагу над відомими протоколами.
УДК 621.396
Кравчук С.О.
Дослідження втрат на поширення радіохвиль в умовах міської забудови для системи WiMAX
С. 30 – 35. , укр., Іл. 2. Бібліогр.: 16 назв.
Викладено результати експериментальних досліджень втрат на поширення радіохвиль в умовах міської забудови Києва для системи широкосмугового радіодоступу типу WiMAX. Наведено порівняння отриманих експериментальних результатів із теоретичними даними. Досліджено хвилеводний ефект поширення радіохвиль у просторі вулиць між будинками. Також отримано в арифметичному вигляді вираз для інженерних розрахунків максимальної зони покриття радіосистеми.
УДК 681.382
Коваль В.М., Шмирєва О.М.
Дослідження домішкових центрів Eu в кремнієвих плівках
С. 36 – 40. , укр., Іл. 3. Табл. 1. Бібліогр.: 11 назв.
Досліджено входження Eu в аморфну кремнієву матрицю, а також хімічну природу та структуру домішкового центра на його основі. Встановлено залежність способу входження цієї домішки від технологічних умов отримання. Показано можливість керувати структурою плівки за допомогою лазерного випромінювання для досягнення максимальної оптичної чутливості матеріалу.
УДК 62-50
Бідюк П.І., Литинська А.Ю., Кравчук Ю.О.
Порівняльний аналіз коваріаційного та оптимізаційного методів оцінки ризиків для портфеля цінних паперів
С. 41 – 48. , укр., Іл. 3. Табл. 3. Бібліогр.: 11 назв.
Порівнюються два методи обчислення показника VaR: коваріаційний, який звичайно застосовується в українських банках, та оптимізаційний, запропонований Урясєвим і Рокафелларом. Розглядається також CVaR, який є альтернативною VaR мірою ризику, що дає можливість оцінити втрати у випадку перевищення VaR. Узагальнено підхід Урясєва – Рокафеллара на випадок квадратичного портфеля, що містить похідні фінансові інструменти. Досліджено поведінку методів оцінки VaR на основі гіпотези про еліптичний розподіл факторів ризику.
УДК 004.94
Діденко Д.Г.
Реалізація тиражування обчислювального експерименту в розподіленій системі моделювання OpenGPSS
С. 49 – 53. , укр., Іл. 1. Табл. 3. Бібліогр.: 11 назв.
Розглянуто різні аспекти проведення експерименту в дискретно-подійній системі імітаційного моделювання OpenGPSS. Запропоновано підхід розділення експерименту на незалежні частини для паралельного виконання на вузлах кластера та подальшого збирання результатів, який призводить до підвищення продуктивності системи та зменшення часу моделювання. Застосовано агентний підхід для реалізації системи моделювання, який підвищує масштабованість, відмовостійкість та надійність кластера при незначному зниженні продуктивності та надмірності даних для підтримання цілісності моделі та експерименту.
УДК 519.71
Збруцький О.В., Прач А.О.
Синтез системи керування гарантованої точності
С. 54 – 58. , укр., Іл. 7. Табл. 1. Бібліогр.: 11 назв.
Розглянуто систему керування, підданої дії довільних зовнішніх збурень. Установлено структуру закону керування, що містить зворотну динамічну модель об'єкта керування. Запропоновано алгоритм прогнозування накопиченої помилки від збурень, покладених в основу алгоритму адаптації, який перестроює властивості системи керування при зміні зовнішнього збурення. Наведено результати моделювання функціонування системи, що показують ефективність адаптивного алгоритму для забезпечення заданої точності системи керування в часовій і частотній областях при довільному збуренні з невідомими характеристиками.
УДК 005.521, 004.94
Олійник Ю.О., Виноградов О.М., Красовський К.М.
Система розподілених обчислень прогнозних показників за методом адаптивного МГУА
С. 59 – 67. , укр., Іл. 7. Табл. 1. Бібліогр.: 6 назв.
Запропоновано застосування алгоритму адаптивного МГУА з оператором зсуву для прогнозування економічних показників. Розроблено архітектуру системи розподілених обчислень прогнозних показників та її реалізацію за допомогою технології J2EE. Методи імітаційного моделювання застосовано для визначення оптимальної конфігурації створеного програмно-технічного комплексу. Наведено приклад застосування алгоритму для прогнозування економічних показників.
УДК 371.261
Сікоза О.М.
Способи отримання рейтингових оцінок
С. 68 – 76. , укр., Іл. 7. Табл. 3. Бібліогр.: 20 назв.
Розглядаються питання, пов'язані з рейтинговою системою оцінки знань студентів. Наведено різні способи побудови рейтингових оцінок, розроблено класифікацію способів визначення (формування) рейтингу, які можна використати для оцінювання рівня знань студентів як при комп'ютерному, так і при інших видах контролю знань, а також їх комбінацій. Проаналізовано різні способи розрахунку коефіцієнтів ваги. Розроблено алгоритм оцінювання коефіцієнтів ваги.
УДК 519.711
Сільвестров А.М.
Єдність і розбіжність сигнальної та параметричної ідентифікації реальних об'єктів
С. 77 – 83. , укр., Іл. 3. Табл. 3. Бібліогр.: 6 назв.
Знайдено різницю між апроксимативним і параметричним підходом до задачі ідентифікації реальних об'єктів та їх областями коректного застосування. Показано можливість побудови асимптотично інваріантних систем керування і коректного оцінювання фізичних параметрів об'єкта при використанні параметричного підходу.
УДК 535.33/34:539.216/22
Загородній Ю.О., Карбівський В.Л., Калініченко О.А., Калініченко А.М.
Ядерний магнітний резонанс MAS на ядрах 1 H, 13 C та 31 P в неорганічній компоненті кістки
С. 84 – 90. , укр., Іл. 5. Табл. 1. Бібліогр.: 12 назв.
У кістці теляти методом ЯМР MAS встановлено залежність між шириною ліній ЯМР 1 Н і 31 Р, кількістю органічного матриксу та ступенем кристалічності апатиту. Запропоновано схему утворення органо-мінерального комплексу кістки, яка базується на утворенні водневих зв'язків між протонами ОН-груп і карбонільними іонами кисню пептидних груп колагену. Методом ІЧС показано, що в апатиті кістки мають місце заміщення А -типу та В -типу .
УДК 539.374
Ковальчук Б.І.
Рівняння теорії пластичності для процесів повторно-простого навантаження
С. 91 – 97. , укр., Іл. 6. Бібліогр.: 8 назв.
Запропоновано рівняння, що описують залежність між напруженнями і деформаціями початково ізотропних матеріалів при навантаженні по дволанкових ламаних траєкторіях з проміжним розвантаженням.
УДК 623.746:629.7.083.003.13 (045)
Ляшенко Б.А., Мірненко В.І., Скуратовський А.К., Радько О.В.
Триботехнічні властивості зміцнених газотермоциклічним іонним азотуванням сталевих деталей авіаційної техніки
С. 98 – 102. , укр., Іл. 8. Бібліогр.: 9 назв.
Досліджено триботехнічні властивості поверхневих шарів деталей авіаційної техніки із сталі 30ХГСА, зміцнених із використанням технології газотермоциклічного іонного азотування. На підставі порівняння інтенсивності зношування і коефіцієнта тертя деталей, що пройшли різні види обробки, показано переваги газотермоциклічного іонного азотування над традиційною технологією (гартування та відпускання).
УДК 539.3:531.57:533:662.3
Цибенко О.С.
Нові патрони до стрілецької зброї
С. 103 – 109. , укр., Іл. 13. Табл. 6. Бібліогр.: 5 назв.
Проведено аналіз результатів розрахунків і даних натурних випробувань, що підтвердив можливість істотного підвищення потужності боєприпасів за рахунок нескладної конструктивно-технологічної модифікації кулі і в цілому всього патрона, орієнтованій на його застосування в штатній зброї.
УДК 504.064.4:658.567.3+544.77
Лавриненко О.М.
Закономірності утворення ультрадисперсних залізокисневих структур у системі гальваноконтакту залізо – вуглець
С. 110 – 117. , укр., Іл. 8. Бібліогр.: 23 назви.
Досліджено закономірності утворення ультрадисперсних залізокисневих структур при контакті гальванопари залізо – вуглець із водним дисперсійним середовищем. Показано механізм дії гальванопари залізо – вуглець, умови стаціонарного стану гальванокоагуляційної системи, вплив хімічного складу і значення рН дисперсійного середовища на фазовий склад моногідратів і оксидів заліза. Розглянуто можливість отримання в системах на основі заліза та вуглецю залізокисневих структур із заданими кристалографічними модифікаціями.
УДК 546.287
Свідерський В.А., Кравець О.В.
Вплив органічних амідів на процес гідролізу тетраетоксисилану в умовах кислотного каталізу
С. 118 – 123. , укр., Іл. 4. Табл. 1. Бібліогр.: 13 назв.
Вивчено вплив природи, фізико-хімічних властивостей органічних розчинників, а також кількості та природи DCCA-добавки на гідроліз тетраетоксисилану в умовах кислотного каталізу. Обґрунтовано вибір об'єктів та методів дослідження. Наведено результати кінетики утворення етанолу та кінетики тепловиділення в процесі гідролізу тетраетоксисилану в різних органічних середовищах з різними DCCA-добавками.
УДК 666.596(047)
Сальник В.Г.
Особливості застосування каолінів Глуховецького родовища в технології санітарної кераміки
С. 124 – 128. , укр., Іл. 1. Табл. 3. Бібліогр.: 10 назв.
Встановлено взаємозв'язок між хіміко-мінералогічним складом, ступенем дефектності структури, гідрофільно-гідрофобним балансом та енергетичним станом поверхні незбагачених каолінів Просянського та Глуховецького родовищ, а також структурно-механічними і реологічними характеристиками їх водних дисперсій. Доказано доцільність використання незбагачених каолінів, що містять кварц-польовошпатові матеріали в складі литтьових керамічних мас.
УДК 628.16
Хижняк О.О.
Проблема знезаражування природної води
С. 129 – 135. , укр., Бібліогр.: 39 назв.
Подано огляд літератури про стан підготовки питної води. Висвітлено основні переваги й недоліки хімічних реагентів, які застосовуються в Україні для підготовки питної води, та ропонуються нові, які здатні забезпечити якість питної води в Україні й у світі.
УДК 517.581
Вірченко Н.О., Заїкіна С.М.
Про нове узагальнення В-функції та її застосування
С. 136 – 141. , укр., Бібліогр.: 10 назв.
Наведено нове узагальнення В-функції, на підставі дослідження її властивостей виявлено її нові особливості, які дають змогу істотно розширити область застосування -узагальненої бета-функції.
УДК 517.9
Касьянов П.О.
Про розв'язність класу еволюційних варіаційних нерівностей з -псевдомонотонними відображеннями
С. 142 – 147. , укр., Бібліогр.: 16 назв.
Розглянуто клас еволюційних варіаційних нерівностей з -псевдомонотонними відображеннями. Методом штрафа доведено слабку розв'язність для класу еволюційних варіаційних нерівностей із суттєво нелінійними псевдомонотонними на операторами. Одержано рівномірні апріор - ні оцінки в на похідні наближених розв'язків.
УДК 517.947
Кухарчук М.М., Яременко М.І.
Про однозначну розв'язність рівняння , та побудову нелінійної півгрупи стиску
С. 148 – 157. , укр., Бібліогр.: 9 назв.
Стаття присвячена дослідженню квазілінійного еліптичного рівняння другого порядку у всьому евклідовому просторі , . Розширено поняття розв'язку – замість умови сильної коерцитивності введено умову слабкої коерцитивності, для даного рівняння не виконуються умови існування розв'язку “в малому” згідно з [6]. У другій частині статті доведено нелінійний аналог теореми Хілле – Іосіди – Філліпса.
Долучення | Розмір |
---|---|
NV-abstract-english-07-5.doc (85.5 КБ) | 85.5 КБ |