Багато молодих хлопців та дівчат, що навчаються в НТУУ «КПІ», отримують стипендії. Та не так багато з них удостоєні іменних стипендій ректора НТУУ «КПІ» та В.М.Глушкова. На факультеті прикладної математики такі стипендії отримують шестеро студентів: четверо магістрантів, серед яких є й одна дівчина, та двоє студентів четвертого курсу. Багато це чи мало для нашого факультету – річ відносна, але саме про них йтиме розповідь далі.
Микола Онай з ФПМ зростав у родині військовослужбовців. Уже з трьох років цікавився математикою. Тому не вагаючись вступив до фізико-математичної гімназії. У 2002 році, після закінчення 9-го класу, брав участь у роботі Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», яке тісно співпрацює з НТУУ «КПІ». Навчаючись у гімназії, мріяв про вступ до найкращого технічного ВНЗ України – НТУУ «КПІ» та здобуття технічної освіти. Гімназію закінчив із золотою медаллю.
Миколу цікавила не тільки теорія, а й можливість застосовувати математичний апарат для розв’язування задач прикладного характеру. Зі шкільних років захоплювався програмуванням, саме тому вирішив вступити на спеціальність «Комп’ютерні системи та мережі» факультету прикладної математики. Нині, будучи студентом 6-го курсу, Микола захоплюється теорією скінченних полів, теоретико-числовими алгоритмами та вивченням різних мов програмування.
Студент із глибокою повагою говорить про своїх викладачів з кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем: «Вони докладають багато зусиль, щоб передати нам свої знання та досвід». Він має кілька наукових праць та бере участь у наукових конференціях. Минулого року за відмінні успіхи в навчанні, досягнення в наукових дослідженнях та активну громадську позицію був удостоєний стипендії ім. академіка В.М.Глушкова, зараз є стипендіатом ректора НТУУ «КПІ». За свої здобутки Микола Онай вдячний наставникам, особливо науковому керівникові завідувачу кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем д.т.н., проф. Івану Андрійовичу Дичці.
Стипендіатка Катерина Костенко навчалася у звичайній київській школі, яку закінчила зі срібною медаллю. Серед улюблених предметів були математика, фізика та українська мова. Вільний час присвячувала шахам, отримала 1-й розряд. З вибором факультету визначилась досить швидко, адже завжди приваблювала багатогранність математики та можливість програмно втілити ідеї. Про навчання на ФПМ Катерина говорить: «На перших курсах навчатися було дуже складно, адже відчувалася потреба у знаннях, яких, на жаль, не було отримано у звичайній школі. Проте, завдяки використанню систематичного підходу до навчання, дисципліни на старших курсах даються набагато легше».
Науковою діяльністю Катерина Костенко почала займатися з моменту проходження виробничої практики на 3-му курсі в Інституті космічних досліджень, де вона зацікавилася спеціалізованими прикладними задачами. На даний момент Катерина займається дослідженням розповсюдження збурень геомагнітного поля та їх зв’язком з акустико-гравітаційними хвилями. Результати досліджень доповідаються на наукових конференціях. За свої здобутки вдячна своїм науковим керівникам – к.ф.-м.н. Ю.О.Селіванову та завідувачу кафедри прикладної математики д.т.н., проф. О.А. Молчанову. У майбутньому Катерина планує продовжити займатися науковою діяльністю.
Стипендіат ім. В.М. Глушкова Микола Музира виріс у сім’ї робітників. У дитинстві мав багато захоплень, основні з яких – спорт (бойове мистецтво самбо, футбол, гандбол, баскетбол), але основний час приділяв навчанню. Особливе ставлення до математики визначилось ще в школі. Викладач – заслужений учитель України, ще в 5-му класі довела, що «математика – цариця всіх наук». Ставлення до математики та курси довузівської підготовки на факультеті прикладної математики визначили подальше навчання на ФПМ.
У житті своєї групи та потоку Микола завжди брав активну участь: він староста групи і потоку, на 1-му курсі виступав за команду КВН ФПМ, на військовій кафедрі був командиром взводу. Стверджує, що завдяки гарному складу викладачів на кафедрі прикладної математики, навчатися дуже цікаво.
Навчаючись в НТУУ «КПІ», У рамках програми отримання другої вищої освіти паралельно в Міжнародному університеті фінансів здобув диплом спеціаліста з відзнакою зі спеціальності «Банківська справа». Звідси і захоплення Миколи – моделювання та прогнозування різноманітних економічних процесів.
За свої здобутки вдячний усім викладачам факультету прикладної математики, особливо своєму керівнику – старшому викладачу С.М. Копичку.
Наступний стипендіат Валентин Банас зростав у сім’ї інженерів на Запоріжжі. Дитинство, як говорить сам Валентин, було тяжким, адже наслідки розпаду Радянського Союзу та «перебудови» давалися взнаки. «Дякую батькам, що не сиділи, склавши руки, а «пахали як прокляті», інакше дитинство було б не тільки тяжким, а ще й голодним». У дитинстві, як і кожний малюк, цікавився різноманітністю навколишнього світу, згодом став надавати перевагу технічним дисциплінам. «Усі твори в молодших класах за мене писала мама», – говорить Валентин. У 5-й клас він пішов уже не до звичайної школи, а в ліцей, і навчався там за напрямом «Інформатика-математика». Згодом, коли у 8-9 класах з’явився комп’ютер, виявив сильну зацікавленість інформатикою. У старших класах займав призові місця на олімпіадах з математики, фізики та програмування.
Навчатися в київському ВНЗ Валентин мріяв ще з 5-го класу, та де саме здобувати вищу освіту – він ще не знав. Варіантів було декілька, але, проаналізувавши університети Києва, зрозумів, що лише НТУУ «КПІ» зможе надати йому сучасну конкурентоспроможну технічну освіту. Вибір залишався лише за факультетом, і він обрав факультет прикладної математики.
Іменні стипендії Валентин Банас почав отримувати лише на 4-му курсі, але задля цього на молодших курсах довелося «попотіти». На старших курсах стало вже легше, – «а тут ще й Болонська система – набрав бали – предмет склав, для знаючої людини – повна «шара»! Мінус – лише обов’язкове відвідання лекцій, але з цим довелося змиритися», – говорить Валентин. Науковою діяльністю займається під керівництвом д.т.н., О.М.Романкевича, професора кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем. Нині займається розробкою модуля управління обчислювальним процесом у спеціалізованій комп’ютерній системі розрахунку надійності відмовостійких багатопроцесорних систем.
Валентин завжди йде життєвим шляхом з посмішкою. Серед його девізів головними є: «Удача шукає сильних, а успіх приходить до підготовлених» та «Ніколи не здавайся!». Планів на майбутнє у Валентина багато, але найважливіше для нього – це благополуччя молодої родини та виховання сина.
Серед студентів 4-го курсу іменними стипендіатами стали Микола Козленко (стипендія ректора НТУУ «КПІ») та Семен Широчин (стипендія ім. В.М.Глушкова). Їх об’єднує багато спільного, зокрема любов до математики, програмування та техніки. Саме цей фактор став вирішальним при обранні спеціальності на факультеті прикладної математики. Навчання для цих двох хлопців дається досить легко, адже вони навчаються для себе, а не заради диплома. Іноді, звичайно, доводиться долати високі вершини, але, за словами майбутніх спеціалістів, «те того варте!». Семен Широчин поки що не займається науковою діяльністю, але планує в найближчому майбутньому присвятити себе синтезу реконструкції 3D-зображень. Полюбляє займатися художньою фотографією. Микола Козленко вже зараз долає труднощі, пов’язані з проектами інформатизації організаційних систем та теоретичними й прикладними проблемами моделювання. Є призером олімпіади з математики НТУУ «КПІ». У цих молодих людей ще все попереду, головне, щоб завжди залишався «порох у порохівницях». На думку студентів, діяльність повинна бути ефективною і корисною для суспільства.
Факультет прикладної математики вітає своїх іменних стипендіатів та пишається їх здобутками.