На урочистості з нагоди вручення дипломів магістрів Університету ім. Отто-фон-Геріке випускникам Спільного українсько-німецького факультету машинобудування (СУНФМ), що відбулися в залі засідань Вченої ради КПІ, завітали гості: Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні др. Ганс-Юрген Гаймзьот, директор Інформаційного центру ДААД в Києві Зігберт Клее, проректор Університету ім. Отто-фон-Геріке проф. др. Й.Штракельян, декан-засновник СУНФМ проф. др. Хельмут Чьоке, координатор СУНФМ з німецької сторони др. Лімара Дюбнер, заступник міністра промислової політики України Сергій Грищенко, представник МЗС України Олеся Ковалик, керівники НТУУ “КПІ” та СУНФМ з української сторони, декани, представники промисловості й бізнесу, ЗМІ та ін.
У вітальному слові Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні др. Г.-Ю.Гаймзьот висловив задоволення, що “даємо путівку в життя першим випускникам Спільного факультету”, упевненість, що молоді спеціалісти на практиці доведуть свій високий фаховий рівень і побажав магістрам гарного старту й успішної цікавої роботи. Він звернувся до підприємців з пропозицією “вкладати гроші в майбутнє” і підтримати діяльність Спільного факультету. Завдяки програмам федерального Міністерства освіти і науки та Служби академічних обмінів (ДААД) українські студенти і науковці можуть стажуватися та навчатися в ФРН. Посольство Німецької Республіки з 15 травня проводить в Києві Дні науки, взяти участь у яких посол запросив і політехніків.
Ректор НТУУ “КПІ” академік НАН України М.З.Згуровський подякував гостям, що завітали на свято, та поінформував, що вручення дипломів німецького ВНЗ – логічне продовження дружби і співпраці між університетами наших країн. КПІ має партнерські відносини з багатьма німецькими технічними ВНЗ, створено Українсько-німецький центр, що має стати координатором цих контактів.
Ректор висловив вдячність Посольству ФРН в Україні та ДААД за підтримку Спільного факультету. Він також відзначив старанність та цілеспрямованість студентів СУНФМ, які вивчили мову, отримали знання німецької техніки і технологій, знають українську техніку, своєю роботою сприятимуть співпраці та розширенню контактів між нашими країнами.
У створенні СУНФМ у 2002 році з боку НТУУ “КПІ” взяли участь механіко-машинобудівний інститут, інженерно-фізичний та зварювальний факультети. Перший набір відбувся в 2003 р. у кількості 19 осіб. П'ятеро нині отримують дипломи, стільки ж навчається в Німеччині. На сьогодні на Спільному факультеті навчаються 30 студентів I-IV курсів.
Далі випускники презентували свої магістерські роботи, коментуючи слайди німецькою та українською. Михайло Гончаренко (ІФФ) – щодо промислового застосування сплавів на основі Fe 3 Al, Олексій Климов (ММІ) – щодо магнітно-абразивної обробки різального інструменту, Сергій Красноруцький (ЗФ) – щодо стійкості проти утворення гарячих тріщин при зварюванні, Петро Ткачук (ММІ) – щодо моделювання поведінки підшипників кочення під час експлуатації, Вероніка Щирська (ІФФ) – щодо жароміцних молібденових сплавів нового покоління.
Вручаючи дипломи, ректор НТУУ “КПІ” М.З.Згуровський та проректор Університету Отто-фон-Геріке проф. Й.Штракельян щиро привітали магістрів, які стануть творцями нової техніки, увібравши фундаментальну підготовку КПІ та нові технології Університету м.Магдебург.
Усі викладачі СУНФМ та КПІ пристали на думку, що зростили нове покоління інженерів для сучасного світу й об'єднаної Європи.
Семінар з такою назвою відбувся після урочистого вручення дипломів.
Професор др. Х.Чьоке на час заснування Спільного факультету був деканом в Університеті м.Магдебург. Він вважає за честь продовжувати партнерство з КПІ, який має високу репутацію в Україні та світі. З цифрами та на конкретних прикладах доповідач переконував підприємців, що інвестиції в інженерну освіту є вигідними і допоможуть обом країнам подолати економічні труднощі. Він також подякував керівникам СУНФМ з української сторони за працю та назвав їх рушійною силою факультету і людьми, що ведуть справу до успіху.
Керівник Інформаційного центру ДААД п. З.Клеє поінформував про роботу Служби академічних обмінів та її відділення в м.Києві. Німецькі університети докладають зусиль, щоб стати привабливими для студентів, а ДААД їм у цьому допомагає. Наукові обміни та подвійні дипломи ведуть до підвищення якості освіти, переконаний п.Клеє.
У роботі семінару взяли участь представники таких всесвітньо відомих європейських фірм у галузі машинобудування, металообробки та зварювання, як Siemens, MAN, Fronius, Henzmann та ін., а також Торговельно-промислової палати Німеччини й Української спілки промисловців та підприємців.
Після доповіді деканів факультетів – засновників СУНФМ: проф., д.т.н. М.І.Бобиря, проф., д.т.н. С.К.Фомічова та проф., д.т.н. П.І.Лободи, під час якої гостям було коротко представлено структуру та останні наукові розробки ММІ, ЗФ й ІФФ, сторони перейшли до обговорення подальшої співпраці. Було відмічено високий рівень фахової підготовки випускників СУНФМ, а також вільне володіння німецькою мовою.
Директор сертифікаційної установи TUV Rheinland Ukraine п. В.Пекер, ознайомивши учасників семінару з діяльністю свого центру, запропонував проведення практики для студентів СУНФМ у рамках т. з. TUV-Akademie.
Завершуючи роботу семінару, учасники домовились продовжувати тісне співробітництво в підготовці високоосвічених фахівців для потреб машинобудівних та металургійних підприємств України, що працюють із країнами ЄС, а також спільних українсько-німецьких фірм та організацій.