Новітні технології для навчального процесу

Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ» співпрацює з компанією Mitsubishi Electric, яка відома своїми інноваційними розробками в галузі вентиляції та кондиціонування. В рамках договору про співпрацю компанією Mitsubishi Electric для розвитку лабораторної бази кафедри теплотехніки та енергозбереження було передано припливно-витяжну установку Lossnay LGH15-RX4 та засоби вимірювання параметрів повітря (термоанемометр та термогігрометр), змонтовано та налагоджено лабораторний стенд.

У теплообміннику Lossnay застосовується тонка плівка з малим термічним опором зі спеціального полімерного матеріалу, що є проникним для водяної пари і не пропускає повітря та забруднюючі речовини. Застосування такого теплообмінника дозволяє утилізувати не тільки явну теплоту, а й приховану теплоту водяної пари, що знаходиться у витяжному повітрі. Використання подібних систем вентиляції дозволяє забезпечити потрібний повітрообмін при скороченні витрат на опалення або кондиціювання приміщення.

На даній установці виконуються дослідження її енергоефективності для погодних умов України. Розроблено методичні вказівки та проводяться лабораторні роботи зі студентами з вивчення характеристик припливно-витяжної установки Lossnay LGH15-RX4.

В.І.Дешко, І.О.Крот