Візит Посла Чилі [пана Августо Парра Муньоса]

31 жовтня 2008 року НТУУ “КПІ” відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Чилі в Російській Федерації і за сумісництвом в Україні Його Високоповажність пан Августо Парра Муньос у супроводі Торговельного представника Посольства Чилі пана Фернандо Беллоні.

Метою візиту було сприяння обміну студентами і науковцями обох країн.

З української сторони на бесіді були присутні Б.А.Циганок – керівник Управління міжнародних звязків, В.А.Барбаш – заступник проректора з наукової роботи, Є.І.Поліщук – керівник відділу зовнішньоекономічної діяльності, В.І.Прохоров – заступник декана підготовчого відділення, Т.С.Кучинська – начальник відділу мобільності.

Пан Посол розповів, що чилійська система післядипломної освіти вважається однією з найкращих у Латинській Америці. У зв'язку з тим, що за останні 20 років економіка Чилі розвивається стабільно, уряд країни прийняв рішення збільшити квоту для навчання за кордоном за державний рахунок з 500 до 3000 осіб на рік і виділив на цю програму 6 млрд дол. США. Чилійська сторона була б рада також прийняти у себе українських аспірантів і молодих учених, особливо на таких спеціальностях, як інженерія, хімія, металургія.

Пан Посол зауважив також, що в Чилі багато університетів інженерної спрямованості, але найбільш відомі з них університети Сантьяго, Вальпараісо та Консепсйон, з якими НТУУ “КПІ” міг би підписати угоди про співробітництво.

Зі своєї сторони Б.А.Циганок зробив презентацію НТУУ “КПІ”, розповів про міжнародну діяльність університету, передав чилійській стороні для вивчення типову угоду про співробітництво.

В.А.Барбаш поінформував чилійських гостей про діяльність Наукового парку “Київська політехніка”, його наукові розробки, плани і перспективи.

Інф. “КП”