Розмова про мову [засідання, присвячене проблемам державності української мови]

Засідання, присвячене проблемам державності української мови в Україні, зорганізоване Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Т.Шевченка з нагоди 19-ї річниці проголошення закону «Про мови в Українській РСР», відбулося 28 жовтня в залі за­сідань Вченої ради НТУУ «КПІ». У його роботі взяли участь науковці, представники творчої інтелігенції, студенти та ін.

Серед гостей – Юрій Гнаткевич, народний депутат України, організатор і перший голова ВУТ «Просвіта», перший голова Товариства української мови в КПІ; Олександр Пономарів, заступник голови ВУТ «Просвіта», професор КНУ ім.Т.Шевченка; Анатолій Мокренко, народний артист України, випускник КПІ; Микола Нестерук, заступник голови ВУТ «Просвіта», заслужений працівник освіти України; Зоя Голота, заступник голови Київського міського об'єднання «Просвіта», голова Солом'янського райоб'єднання «Просвіта» та ін.

Засідання відкрила Ольга Пугач, голова Київського об'єднання «Просвіта», викладач НТУУ «КПІ». Вона окреслила основні моменти в історії створення та діяльності «Просвіти», зазначила, що біля витоків організації стояли співробітники КПІ – Юрій Гнаткевич, завідувач кафедри іноземних мов; Володимир Шеховцов, представник адміністрації та ін.

У своїх виступах проф. В.І. Шеховцов, народний депутат Ю.І. Гнаткевич, проф. О. Пономарів та ін. ділилися думками щодо проблем юридичного статусу державності української мови в Україні та висловлювали занепокоєння повільним її впровадженням в усі сфери суспільного життя, а ще бажали щасливого українського майбутнього студентам-політехнікам, яких повнісінько набилося в залу: «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов'їну».

Інф. «КП»