З 2005 р. на ФПМ у партнерстві з Університетом прикладних наук Карінтії (Австрія) проводиться міжнародний семінар-тренінг з прикладних задач комп'ютерної та програмної інженерії ACSE (Applications of Computer and Software Engineering). 16–19 вересня 2008 року пройшов четвертий семінар-тренінг ACSE – у дещо зміненому форматі. Якщо на минулорічних семінарах лекції та практичні заняття мали дещо академічний характер, оскільки проводились професорами та викладачами з австрійського університету, то цього року до участі в семінарі були запрошені також і фахівці-практики з відомих в Україні компаній, зокрема, представництва Microsoft та консалтингової групи АГЕЛЕС. У своїх лекціях вони показали, які знання потрібно мати на сьогоднішній день випускникам для того, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці в Україні.

Перший день семінару було присвячено технологіям компанії Microsoft. Учасники семінару прослухали лекцію з питань використання технології SharePoint для організації командної роботи, яку прочитав фахівець Центру інноваційних технологій Microsoft при КНУ ім. Т.Шевченка О.Ломакін. У лекції, зокрема, йшлося про переваги програми SharePoint, яка дозволяє організувати командний доступ до файлів та ресурсів, наприклад одночасне редагування файлів Microsoft Word або Excel групою користувачів. Лектор акцентував увагу присутніх на основній перевазі презентованої технології – це економія часу, який у нашому житті став занадто дорогим. Традиційно наприкінці семінарських занять усім слухачам було запропоновано тест на засвоєння матеріалу лекції, і ті, хто його успішно склали, отримали відповідні сертифікати.

Наступного дня присутні слухали лекцію фахівців консалтингової групи АГЕЛЕС, менеджерів проектів Є.Трамболи та Д.Макарова про сучасні ІТ-рішення, які застосовуються для покращення та вдосконалення системи управління бізнесом. Слухачі дізнались, що таке SAP та ERP-рішення, головним завданням яких є зведення усіх відділів та функцій в єдину систему, яка спроможна реалізувати різноманітні інтереси. У кожному підрозділі будь-якої компанії є своя комп'ютерна система та свої методи роботи, але за допомогою систем ERP можна об'єднати всі системи в одній програмі, яка працює з єдиною базою даних і надає єдиний інтерфейс роботи. В результаті спрощується комунікація між відділами та доступ співробітників до інформації. Наприкінці лекції всі учасники семінару отримали сертифікати та цікаві пропозиції щодо роботи в компанії АГЕЛЕС.

Останні два дні аудиторія вивчала тему “Розробка систем управління на основі Mathlab (Mathlab aided control system design)”. Лекції та практичні заняття англійською мовою за цією тематикою провів професор Верт з Університету прикладних наук Карінтії. Учасники тренінгу ознайомились з математичними методами аналізу та розробки систем управління. На практичних заняттях студенти під керівництвом професора Верта мали змогу закріпити отримані знання, спроектувавши та дослідивши у середовищі Mathlab механізм керування електричним двигуном.

Підводячи підсумки семінару-тренінгу ASCE'08, можна із впевненістю сказати, що він дав змогу студентам та аспірантам отримати нові знання у сфері ІТ, які є актуальними на сьогоднішній день. Знання сучасних технологій та тенденцій їх розвитку разом з вільним володінням іноземною мовою роблять випускників КПІ конкурентоспроможними на сучасному ринку праці. Тому такі науково-навчальні заходи, як семінар-тренінг ASCE, є своєчасними та важливими. Отже, до зустрічі на ASCE'09, який заплановано на 15–18 вересня 2009 року.

Руслан Козачок, 3-й курс ФП

Дата події