Розробки політехніків – на службу столиці [«Дні енергоефективності в м. Києві»]

Щороку, напередодні осінньо-зимового опалювального сезону, в столиці проводяться «Дні енергоефективності в м. Києві». Мета цього заходу – вдосконалення системи енергозабезпечення та енерговикористання, створення механізмів впровадження енергозберігаючих проектів і технологій, підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів у всіх галузях промисловості, невиробничій сфері та побуті, а також популяризація енергозбереження на регіональному і загальнодержавному рівнях, інформаційного забезпечення енергозбереження та підвищення освітнього рівня у сфері енергозбереження.

Відкриття цьогорічних Днів енергоефективності відбулося 17 вересня в НТУУ «КПІ» в залі засідань Вченої ради. В урочистостях з цієї нагоди взяли участь представники КМДА, РДА м. Києва, міністерств і відомств, інститутів НАН України, керівники київських підприємств і організацій, а також науковці та студенти НТУУ «КПІ».

У стінах НТУУ «КПІ» заходи «Днів енергоефективності в м. Києві» проводяться вже втретє. І фахівцям нашого університету кожного разу є що продемонструвати представникам Київської міської влади, міністерств і відомств, фахівцям підприємств та організацій. У НТУУ «КПІ» в галузі підвищення енергоефективності працюють Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, теплоенергетичний факультет, факультети електроенерготехніки та автоматики, електроніки, інших структурних підрозділів. Особливо слід відзначити створену в університеті газопаротурбінну технологію «Водолій», аналогів якої немає у світі.

З вітальною промовою до учасників зібрання звернулися проректор НТУУ «КПІ» Г.Б.Варламов та начальник головного управління КМДА О.Д.Демидов. Стан енергозбереження та особливості сучасної політики енергоефективності в Україні та в м. Києві у своїх доповідях висвітлили заступник директора департаменту НАЕР І.О.Курочкін, заступник начальника Головного управління палива, енергетики та енергозбереження Київської міської держадміністрації Ю.І.Клочков, заступник керівника управління Апарату РНБО України О.М.Суходоля.

Велику зацікавленість у присутніх викликали доповіді науковців КПІ: «Газопаротурбінна технологія «Водолій» (М.О.Дикий, д.т.н., професор ТЕФ); «Мала енергетика: розподілена генерація в системах енергопостачання» (А.В.Праховник, директор ІЕЕ, д.т.н., проф.; Є.П.Іншеков, к.т.н., доц.; В.А.Попов, к.т.н., доц.); «Перспективні технології енергозбереження в теплоенергетиці» (Є.М.Письменний, декан ТЕФ, д.т.н., проф.); «Теплові насоси: сучасні рішення для систем кондиціювання, опалення та гарячого водопостачання. Досвід Швеції та України» (Є.І.Никифорович, зав. відділу Інституту гідромеханіки НАН України, д.т.н., проф.); «Колієдослідна станція для метрополітену» (Ю.М.Туз, зав. каф. автоматизації експериментальних досліджень ФАКС, д.т.н., проф.); «Енергоефективні розробки у сфері силової електроніки» (В.В.Рогаль, заст. зав. каф. промислової електроніки ФЕЛ, к.т.н.).

Відбулася зустріч керівництва НТУУ «КПІ», КМДА, НАЕР з питання інтенсифікації впровадження науково-технічних розробок у міському господарстві м. Києва.

Експозицію виставки-семінару «Тепло. Теплий дім 2008», що проводилася в рамках Днів енергоефективності, було розгорнуто у виставкових залах Наукового парку «Київська політехніка» та ІЕЕ. Підготовлено до укладання Договір про партнерство між Науковим парком «Київська політехніка» та Київською міською держадміністрацією.

Сподіваємось, що процес впровадження високотехнологічної інноваційної продукції в м. Києві буде інтенсифіковано, і напрацювання вчених НТУУ «КПІ» знайдуть більш широке практичне втілення в міському господарстві Києва.

С.П.Денисюк, проф. ІЕЕ