Славутич – місто, де хочеться жити

Представники університетів – засновників громадської організації “Центрально-Східно-Європейський університет сталого розвитку” провели установчі збори у м. Славутич, де працює філія НТУУ “КПІ” та передбачається реалізація міжуніверситетської угоди про підготовку фахівців зі сталого розвитку. Мер міста В.П. Удовиченко ознайомив засновників, осіб, що їх супроводжували, та представників ЗМІ з історією та сьогоденням цього унікального міста, створеного у трагічному 1986-му для енергетиків – співробітників ЧАЕС після відселення з м. Прип’ять.

Гості відвідали, зокрема, науково-дослідні та освітні установи, що діють у місті: Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіології; Навчально-тренувальний центр Чорнобильської АЕС, Бібліотечно-інформаційний центр та музей історії міста.

Науковці були приємно здивовані, дізнавшись, що Славутич (населення 26 тис.) – чи не єдине місто в Україні, де середній вік мешканців трохи за 30 і де спостерігається позитивний природний приріст населення. Тут дбають про підростаюче покоління й освіту молоді. Лікарні та дитячі установи мають найсучасніше обладнання та програми діяльності. Активно проводиться культурно-масова та спортивна робота серед молоді: славутчани – неодноразові переможці всеукраїнських і міжнародних конкурсів, олімпіад та змагань.

Тут пишаються, що в місті працює філія найбільшого та найповажнішого в країні технічного університету – НТУУ “КПІ”. (До речі, ректор Київської політехніки М.З. Згуровський – почесний громадянин м. Славутич з 2003 р.) В.П. Удовиченко у розмові з кореспондентом “КП” поділився, що зовсім непросто було “вдихнути життя” у цей проект. “Довелося зібрати два рази по 46 підписів”, – чи то з гордістю, чи з сумом зауважив він. Та міський голова впевнений, що майбутнє України, зокрема, і в добробуті малих міст, де людям затишно жити і цікаво працювати.

М.З. Згуровський записав у Книзі почесних відвідувачів музею: “Члени консорціуму “Центрально-Східно-Європейський інститут сталого розвитку” вдячні м. Славутич за запрошення створити інститут на базі міста. Завіряємо, що міжнародна громадськість внесе посильний вклад у сталий розвиток м. Славутич, його нинішніх та майбутніх мешканців”. Краще і не скажеш.

Н.Вдовенко