Капела – призер Європейського фестивалю

Напочатку травня Народна академічна хорова капела НТУУ “КПІ”, якою керує Руслан Бондар, брала участь у Європейському музичному фестивалі для молоді, що проводиться у м.Неерпельт (Бельгія). Цього року фестиваль зібрав 93 колективи – близько 4 тисяч молодих людей віком до 25 років. Оскільки нижньої вікової межі не було, тож на фестивалі були представлені також дитячі колективи. Частина учасників заходу змагалася у конкурсній програмі, інші колективи мали змогу виступити у рамках фестивалю.

Хорова капела КПІ виступала у найвищій категорії F, зважаючи на кількість своїх перемог і здобутків, і з гідністю відстояла своє звання – за бальною системою посіла друге місце.

Вражень від поїздки в учасників колективу, звичайно, дуже багато, адже крім конкурсу, організатори фестивалю запропонували насичену культурну програму: екскурсія до Брюсселя, майстер-класи від запрошених на фестиваль відомих диригентів і концерти, на яких усі разом під керівництвом бельгійського вокального гурту “Voice Mail” розучували пісні.

Крім того, Народну академічну хорову капелу НТУУ “КПІ” було запрошено виконати на недільній службі в церкві месу Шуберта.

Безперечно, участь у фестивалях, спілкування з іншими колективами, вивчення їх методики роботи, обмін досвідом з диригентами сприяє творчому зростанню колективу. Обговорення виступу капели з журі, як зазначає Руслан Бондар, стане в пригоді у подальшій роботі. Крім цього, налагодились дружні зв’язки з хоровими колективами з Іспанії, Данії, Словаччини. Капелу КПІ запрошували приїжджати і на наступний фестиваль. Цього ж року поїхати на фестиваль капелі допоміг рідний вуз, а також представництво бельгійської компанії “ООО Геламко Україна”.

На зворотному шляху з Бельгії наша хорова капела виступила з сольним концертом у Дрездені на запрошення колишньої студентки КПІ і учасниці капели Тетяни Шаповал, яка нині мешкає у Німеччині. У рамках виступу зародилися дружні стосунки з Дрезденським хоровим колективом.

Тож побажаємо капелі творчих успіхів, майбутніх перемог і подальшого зростання колективу!

Jun 9, 2008 || Автор: Валерія Добривечір