Відкрито Інститут підприємництва Cisco

15 травня відбулося урочисте відкриття першого в СНД Інституту підприємництва Cisco, створеного компанією Cisco спільно з НТУУ “КПІ”.

Компанія Cisco є світовим лідером у галузі обладнання і технологій для комп’ютерних мереж. Наш університет співпрацює з компанією вже не один рік. Ця співпраця розпочалася під час створення першої черги науково-освітньої мережі URAN. Згодом в НТУУ “КПІ” було відкрито Академію Cisco, в якій фахівці можуть підвищувати кваліфікацію в галузі мережевих технологій. А 15 травня відбувся наступний крок у співпраці.

Інститут підприємництва Cisco надає підприємцям малого та середнього бізнесу основу, необхідну для досягнення успіху в умовах їх регіону. Навчальний план інституту базується на мультимедійній, діловій інформації, отриманій з провідних навчальних закладів світу, таких як Стенфордський Університет, Корнельський університет та організації “My Own Business, Inc.”. У навчальному плані, який постійно доповнюється та розвивається, враховано питання заснування, розвитку та технічного забезпечення бізнесу. Подібні інститути вже функціонують у Польщі, Угорщині, Туреччині, Македонії, Мексиці та Чилі.

За словами голови ради директорів і виконавчого директора компанії Cisco Джона Чемберса, Інститут підприємництва Cisco “...сприяє створенню нових робочих місць, стимулює зростання мікроекономічних показників, прискорює темпи розвитку нових підприємств і територіальних регіонів, в яких присутня компанія Cisco. Крім того, програма розвиває культуру підприємництва в країнах з ринковою економікою, що розвивається, заохочує новаторство і сприяє появі нових можливостей для розвитку бізнесу”.

На першому етапі тренінги в Інституті підприємництва Cisco при НТТУ “КПІ” будуть проходити за темами: “Основи бизнесу iExec” і “Власна справа”. Тренінг “Основи бізнесу iExec” присвячений ефективному використанню Інтернету та інформаційних технологій у бізнесі. Тренінг “Власна справа “ розроблено для тих, хто хоче відкрити власний бізнес. Для цього необхідно не тільки правильно вибрати сферу діяльності, але й розуміти юридичні аспекти реєстрації та функціонування компанії, володіти основами бухгалтерського обліку, менеджменту й маркетингу. Ці тренінги розраховані на 72 академічні години, що складає приблизно два календарні місяці. Семінари будуть вести штатні інструктори і запрошені лектори, частина матеріалів буде доступна в електронному варіанті.

Слухачі, які успішно завершили курс навчання, отримають два документи: сертифікат про закінчення Інституту підприємництва Cisco і посвідчення державного зразка про підвищення кваліфікації з напряму “Менеджмент організацій”.

Уже розпочався набір перших груп. На майбутнє заплановано відкриття подібних інститутів у регіонах України. Планується також створення співтовариства та соціальної мережі Інституту підприємництва Cisco для підтримки зв’язку й обміну досвідом між учасниками, інструкторами та запрошеними лекторами.

Автор: Інф “КП”