Часто помилково вважають, що економіка – справа виключно чоловіча, та гарні представниці факультету менеджменту і маркетингу доводять: економічна діяльність може вдало скеровуватися і жіночими руками. Конопльова Анастасія (стипендіатка Президента України) і Державська Марина (стипендіатка Верховної Ради) – сумлінні студентки ФММ і просто чарівні дівчата.
Конопльова Анастасія, студентка 6-го курсу, спеціальність «Економічна кібернетика». Струнка, тендітна, з довгим русявим волоссям – дівчина схожа на казкову принцесу, причому ця принцеса має велику кількість наукових напрацювань у своїй галузі, брала участь у численних конференціях, отримує стипендію Президента України і, до того ж, збирається після закінчення навчання вступати до аспірантури.
Професію Анастасія обирала зважаючи на свої здібності, а вищий навчальний заклад – зважаючи на наукову школу. Керівником її наукової діяльності в галузі нейромережевого моделювання є Гальчинський Леонід Юрійович. Дівчина зазначає, що використовує свої наукові здобутки на практиці (стажування в аудиторських компаніях), а отримані на роботі знання застосовує для подальшої наукової праці.
Крім того, Анастасія займається активною громадською діяльністю, є головою НТСА ФММ. Серед її захоплень – класичний танець і класична музика, останнім часом почала цікавитися російською поезією «срібного віку» , а також керуванням автомобілем.
Має Анастасія і свою «формулу успішного навчання»: відвідувати пари, вчасно здавати всі роботи і мати інтерес до тієї справи, якою займаєшся. Коли дивишся на гарну, усміхнену і впевнену в собі Анастасію, не виникає жодних сумнівів у дієвості її «формули успіху».
Державська Марина, студентка 4-го курсу, спеціальність «Промисловий маркетинг». Яскрава й енергійна, дівчина спрямована на активну наукову та громадську діяльність. Серед її досягнень – участь у багатьох наукових конференціях і перемоги на конкурсах, пов’язаних з економікою. Марина отримує стипендію Верховної Ради, працює у відділі роботи зі спонсорами НТСА КПІ, поки що її головний курс – успішно скласти держіспити і вступити до магістратури. Серед тих, хто підтримував і направляв дівчину у просторах науки,– викладачі кафедри промислового маркетингу О.В.Зозульов, Т.Г.Діброва, Т.В.Співаковська, Н.С.Кубишина, Н.В.Юдіна, С.В.Войтко.
Свою спеціальність Марина вибрала з розуміння того, що маркетинг – справа цікава і змістовна, крім того, в Україні починає активно розвиватися. Щодо вибору вищого навчального закладу, то тут Марина визначилась без вагань – тільки Київський політехнічний.
У вільний час Марина любить подорожувати, гуляти історичними місцями Києва. Завдяки участі у студентських проектах і програмах обміну студентів побувала за кордоном – стажувалася в Польщі, їздила до Франції. Ще одне захоплення Марини – вишивання, її роботи були виставлені на конкурсі «Таланти КПІ», отримали позитивні відгуки. Студентка читає багато пригодницької літератури та детективів, вона зазначає, що енергійне спрямування творів спонукає її бути активною й діяльною.
Перелік наукових напрацювань Марини досить великий, однак як це їй вдається? Дівчина пояснює все просто: слід бути гнучким і підготовку до навчальних предметів перевтілювати в наукові розвідки, тобто, за її словами, робити з кислого лимону солодкий лимонад!