Кількість користувачів Інтернет в Україні постійно збільшується, поширюється практика використання мережі як основного джерела інформації (особливо серед молодшої вікової групи).
На рисунку надано діаграму середньої кількості відвідувачів сайту НТУУ «КПІ» на добу за останні 5 років.
Одне з центральних місць у діяльності НТО «КПІ-Телеком» займають роботи з розвитку та супроводження інформаційно-комунікаційних можливостей телекомунікаційної мережі НТУУ«КПІ» та моніторингу сайтів інформаційного простору університету.
Ці роботи були зосереджені на наступних напрямках:
- супроводження, модифікація та подальший розвиток Web-сайту НТУУ «КПІ»;
- створення, модифікація та подальший розвиток WAP-сайту НТУУ «КПІ»;
- супроводження та розширення можливостей сайту внутрішньої мережі “Інформаційна служба НТУУ «КПІ» - http://document.kpi.ua;
- розробка навігаційного та інформаційного розділів Web-порталу НТУУ «КПІ», а також системи моніторингу порталу;
Слід відзначити, що в 2007 році кількість відвідувачів сайту університету на добу збільшилася з 2100 до 2850, а під час роботи приймальної комісії до 6500 відвідувачів на добу. Це підвищило відповідальність як у питанні поновлення інформації на Web-сайті, так і в обслуговуванні комунікаційних засобів Web-сайту.
Роботи в напрямку інформаційного наповнення
Основні розділи Web-сайту НТУУ «КПІ» супроводжуються відповідними департаментами НТУУ «КПІ», і функції КПІ «Телеком» пов’язані з відображенням оперативної інформації від департаментів (в основному це «Новини», «Оголошення» та інше) і зміною інформації про департаменти. Департаменти навчально-виховної роботи та адміністративно-господарської роботи мають свої сайти з адресами http://dnvr.kpi.ua та http://kpi.ua/dagr.
Основним завданням сайту НТУУ «КПІ» є надання загальної інформації про університет та розгляд його та порталу як ланки зв’язку з інформаційними ресурсами інших підрозділів університету. Як показує аналіз сайтів 6-ти провідних університетів світу (Гарвардського, Принстонського, Іллінойського, Кембріджського, Сант-Петербурзького та МДУ), структура сайту НТУУ «КПІ» та його основні розділи збігаються з розділами сайтів провідних університетів.
Що стосується Web-сайтів інститутів та факультетів, то лише Інститут моніторингу якості освіти та Інститут післядипломної освіти не мають своїх Web-сайтів. Хостинг Web-сайтів різний, але слід зауважити, що багато підрозділів забувають, що «kpi» є брендом організації, якій більше 100 років і яку у світі багато хто знає й поважає. До речі, НТУУ «КПІ» вже надано доменне ім’я «kpi.ua».
Ряд розділів сайту НТУУ «КПІ» супроводжується «КПІ -Телеком». Таким розділом є «Web-сайти НТУУ «КПІ», в якому відображуються результати моніторингу сайтів мережі НТУУ «КПІ», що лежить в основі навігаційних функцій порталу НТУУ «КПІ». Створено розділ «Фотоальбом НТУУ «КПІ», до якого входять також роботи навчальної телестудії відділу технічних засобів навчання Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут». Поновлюються видові компоненти Web-сайту (як пройти територією, панорамні фотографії університету, виставка робіт «Таланти НТУУ «КПІ», встановлено програму презентації фоторобіт і виставлені фото по базі відпочинку «Маяк» та інше).
Роботи в напрямку розвитку комунікаційних можливостей
Комунікаційні можливості забезпечують: «Гостьові книги» (звичайна та для випускників), «Дошка оголошень», «Актуальні питання та відповіді» (FAQ), «Працевлаштування». У середньому запитів порядка 20-ти на місяць і 150-200 під час роботи приймальної комісії. На більшість питань відповіді треба очікувати від департаментів та служб університету, і, незважаючи на те що всі питання можна побачити на сайті, веб-майстер відправляє відповідні запити у служби, але, на жаль, багато питань залишається без відповідей. Винятком є лише робота з аспірантурою та приймальною комісією. Юрій Мудрак у приймальній комісії достатньо повно і докладно давав відповіді у 2006 і 2007 роках.
У 2007 році модифіковано «Гостьові книги» з метою запобігання автоматичному введенню інформації та розроблено й встановлено «Дошку оголошень»; ефективно працює розділ «Працевлаштування».
Проводяться роботи зі створення комунікаційного порталу, де буде надано можливість online та offline спілкування, виставлення фоторобіт, створення поштових адрес та іншого.
У зв’язку з широким використанням мобільних телефонів (особливо серед молоді) розроблено скорочений варінт сайту НТУУ «КПІ», який доступний за адресою: http://wap.kpi.ua/
Підтримка та вдосконалення Web-сайту «Інформаційна служба»
Поступово все більш активно використовуються засоби електронного документообігу в університеті. Наприкінці 2004 року НТО «КПІ-Телеком» встановив у внутрішню мережу Web-сайт «Інформаційна служба НТУУ «КПІ» за адресою: http://document.kpi.ua і постійно виконує наступні роботи:
- відображення наказів та розпоряджень, які надходять з канцелярії, на Web-сайті;
- розсилання повідомлень керівникам підрозділів про нові надходження на Web-сайт;
- супроводження інформаційних випусків «Джерело» на Web-сайті (на цей час понад 113 випусків);
- супроводження стрічки новин;
- включення інформаційних повідомлень різних служб.
Інформаційний Web-портал НТУУ «КПІ»
З урахуванням сучасних тенденцій організації інформаційних ресурсів НТО «КПІ-Телеком» реалізовує проект зі створення нового інформаційного Web-порталу університету, який дозволить користувачам отримати швидкий доступ до інформаційних ресурсів усіх підрозділів університету та знайти необхідну інформацію на порталі як у зовнішній, так і у внутрішній телекомунікаційних мережах НТУУ«КПІ». Адреса порталу НТУУ«КПІ»: http://kpi.ua/portal. Поступово на портал додаються чи змінюються сайти департаментів, інститутів, університетських служб, факультетів, кафедр, студентських груп, викладачів, наукових підрозділів, громадських організацій, міжнародних проектів. Зараз Web-портал надає доступ до понад 130 сайтів інформаційного простору НТУУ «КПІ». Доступ надається до другого рівня навігації сайтів.
Розроблено робот моніторингу сайтів порталу та пошукову систему на порталі. Пошукова система працює як у зовнішній, так і у внутрішній мережах. Проводиться робота з використання засобів моніторингу для автоматичного аналізу стану інформаційних ресурсів Web-порталу. Так, автоматично аналізується стан серверів сайтів, що дозволяє виявити непрацюючі сайти, проводиться контроль заповнення розділів сайтів та часткове виявлення застарілої інформації на сайтах НТУУ «КПІ». Перевіряються засоби автоматизованого моніторингу інформаційних FTP-ресурсів, відпрацьовується інструментарій для спрощеного створення сайтів підрозділів та викладачів на основі CMS-технології.
НТО «КПІ-Телеком» проводить постійну консультаційну роботу з підрозділами, викладачами, студентами щодо створення та роботи з інформаційними ресурсами.