Управління проектами – це дисципліна, основою якої є навички суспільного менеджменту, математики, теорії ймовірності та чисельних прикладних сфер. Цей напрям є одним з профілюючих на кафедрі системного проектування ННК “ІПСА”. У рамках своєї діяльності кафедра не тільки викладає теоретичні та практичні курси з цієї дисципліни, але й проводить різноманітні освітні заходи як у КПІ, так і поза його межами.
Так, 5 листопада консалтингова компанія “Технології управління Спайдер Україна” провела фінал олімпіади з проектного менеджменту “PM-challenge” між студентами старших курсів ВНЗ, до якого увійшли команди НТУУ “КПІ”, Національного торговельно-економічного університету та Київського інституту інвестиційного менеджменту.
Представляти КПІ випала честь команді саме кафедри системного проектування (завідувач проф. А.І.Петренко, ІПСА). Системний підхід, глибоке знання теорії стандарту управління проектами та командний дух кожного із членів команди дозволили їм не просто перемогти, а залишити конкурентів далеко позаду (з рахунком 140 на 50). Журі, у складі генеральних директорів провідних українських компаній, було здивоване високим рівнем відповідей політехніків.
А вже 7 листопада на кафедрі системного проектування було проведено фінальний тур студентської олімпіади з управління проектами. Основним організатором заходу стала молодіжна організація “Інтелект клуб” (www.intellect-club.org). В олімпіаді взяли участь 19 студентських команд із 6-ти інститутів та 15-ти факультетів нашого університету, усього понад 150 осіб. Вони розв’язували задачі, основані на практичних прикладах управління проектами. Усі команди показали володіння базовими знаннями в даній сфері, уміння працювати в команді та творчо мислити.
За підсумками трьох відбіркових турів до фіналу вийшли 7 команд – з ІПСА, ФПМ, ММІФ, ФММ. Перед фіналістами було поставлено задачу розробки проекту інформаційного центру для збирання передових наукових даних. До речі, завдання було взято з реального проекту, який втілюється в НТУУ “КПІ”. Після вступного слова Олександра Громового (“Інтелект клуб”) і презентації кейсу фіналісти перейшли до роботи.
До журі увійшли топ-менеджери провідних компаній у сфері ІТ: Олександр Солонець (IBM Україна), Сергій Малий (SoftLine, керівник керівник центру управління проектами), Володимир Кінд (Microsoft Ukraine, маркетинг IT), а також Максим Круковський, віце-президент Київського відділення Інституту управління проектами (PMI Kiev Chapter) та ініціатор створення Всеукраїнського наукового інформаційного агентства журналіст Олександр Рожен.
Цікавими виявилися думки членів журі щодо проведення подібних заходів у вузах України. Володимир Кінд висловив своє позитивне ставлення та повідомив, що завітав із цікавості – дізнатися про рівень знань сучасних студентів, а також висловив упевненість, що подібні конкурси збільшують мотивацію студентів до навчання. Оскільки сучасні працедавці зацікавлені в залученні до роботи найкращих фахівців, то завжди прагнуть побачити своїх потенційних співробітників у роботі над реальними проектами. Сергій Малий також позитивно ставиться до організації фахових конкурсів, вбачаючи в них можливість для студентів розкрити свої якості, а для представників бізнесу – запримітити потенційних кандидатів до своїх лав.
Усі учасники достойно представили свої рішення запропонованого завдання. Зокрема, були озвучені унікальні ідеї щодо вдосконалення навчального процесу тощо. Потім командам ставили запитання їх суперники та члени журі. Журі відмітило швидкість та чіткість відповідей і питань команд. Було дійсно приємно бачити стільки зацікавленої молоді на олімпіаді та спостерігати за злагодженою роботою команд.
У підсумку переможцем стала команда «КУт» у складі: Антон Каширкін, Людмила Доран, Роман Сидоренко, Микола Лук’яненко, Олександр Доценко. Команда-переможниця продемонструвала відмінне вирішення поставлених задач та бездоганно презентувала своє рішення.
Відставши від лідера всього на півбала, друге місце зайняла команда “Fresh” у складі: Вадим Лівшиц, Михайло Олейник, Кирило Козлов, Олександр Філін, Артем Даниленко, Максим Олейник. Назва команди повністю відображала суть рішення поставленої задачі. Учасники знайшли багато свіжих ідей та рішень там, де, здавалось, їх уже неможливо знайти.
Третє місце посіла команда “Кріатифф” у складі: Андрій Крикун, Юлія Шимкова, Сергій Михайленко, Євгеній Ісмайлов, Андрій Андрієв, Володимир Шугаєв.
Передбачається, що ця олімпіада стане початком серії змагань, спрямованих на підвищення суспільного рівня молодих спеціалістів у новітніх і найважливіших сферах інформаційних технологій та цікавості молоді до навчального процесу як такого.