27-28 вересня 2007 р. в НТУУ “КПІ” пройшов Міжнародний науково-виробничий семінар «CTI Industry Joint Seminar: Перспективи енергоефективних технологій і технологій з відновлюваними джерелами енергії в країнах СНД». Ініціаторами семінару виступили ІЕЕ та державна установа Японії International Center for Environmental Technology Transfer (ICETT), організаторами – НТУУ “КПІ”, ІЕЕ, Українсько-Японський центр, Climate Technology Initiative (CTI) (Японія) і International Center for Environmental Technology Transfer (ICETT), за фінансової підтримки Міністерства економіки Японії.
З вітальною промовою до учасників семінару звернулися голова виконавчого комітету CTI Елмер Холт, перший проректор НТУУ «КПІ» Ю.І.Якименко, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні М.Мабучі, заступник міністра палива і енергетики України О.М.Шеберстов.
Основною метою семінару була розробка стратегічних рішень щодо актуальних у світі питань, пов’язаних з необхідністю розвитку нових енергозберігаючих технологій та широкого впровадження вже існуючих. Значну увагу учасники семінару приділили розробці спільних рішень щодо оптимальних технологічних та фінансових механізмів вирішення питань, пов’язаних із глобальною зміною клімату та проблемою парникового ефекту.
У роботі семінару взяли участь близько 110 представників провідних міжнародних корпорацій та компаній, державних установ, університетів і академічних інститутів з понад 10 країн світу: Японії, США, країн ЄС та СНД.
Питання, що розглядалися на семінарі, можна віднести до трьох основних напрямків: стан та перспективи енергоефективних технологій, технології з відновлюваними джерелами енергії, розвиток механізмів інноваційного фінансування.
Після зацікавленого обговорення учасники семінару прийшли до спільної думки щодо необхідності розвитку і всебічного розширення взаємодії ключових секторів промисловості в питаннях трансферу технологій. Відзначалося, що міжнародне співробітництво у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності є запорукою успішного трансферу технологій, оскільки дозволяє враховувати специфіку кожної країни-учасниці. Значний інтерес учасників дискусії був пов’язаний з питанням фінансування сталої енергетики на прикладі досвіду ЄБРР. Обговорювалися також існуючі на сьогоднішній день бар’єри на шляху реалізації екологічних проектів у країнах СНД і в Україні зокрема.