Наприкінці квітня було обрано нове керівництво Студентської ради НТУУ “КПІ”. Ми поспілкувались з її головою Максимом Тайокіним і дізнались, що вже виконано за цей час та планується зробити його командою найближчим роком.
– Максиме, розкажи, будь ласка, що за цей час встигла зробити оновлена Студентська рада КПІ?
– За ці місяці зроблено досить багато. Зокрема, було вироблено новий підхід до діяльності всіх підрозділів Студентської ради, чітко прописано план роботи на календарний рік, визначено цілі та перспективи розвитку як в капеішному житті, так і у відносинах з іншими організаціями.
У травні ми брали участь у створенні Студентської ради м. Києва, незалежної студентської організації, до якої входить 34 столичних вузи. 31 травня вперше було організовано останній дзвоник для магістрів.
Улітку команда Студентської ради теж не розслаблялась. 13-15 червня у стінах НТУУ “КПІ” пройшла звітно-виборча конференція Всеукраїнської Студентської Ради (ВСР); на початку липня на щорічній Студентській Республіці в столиці студентським мером було обрано представника Студентської ради КПІ Олександра Андросова; на початку серпня наша делегація брала участь у двох засіданнях, а у вересні – в генеральній асамблеї Української Асоціації Студентського Самоврядування (УАСС), членом якої ми стали у травні. Також у серпні наші представники їздили до Румунії (м. Таргу Джиу) в університет ім. Костянтина Бранкуша, а наприкінці серпня голова студентської ради ІЕЕ Євген Скорина представляв наш вуз у літній школі лідерів студентського самоврядування в Ялті в рамках проекту “Tempus Programm”.
– З якими міжнародними організаціями співпрацює чи планує співпрацювати Студентська рада НТУУ “КПІ”?
– Студентська рада багато працює над міжнародними проектами. Навесні до КПІ з візитом завітала делегація з Європейської Асоціації Студентів – ESU (Europian Students Union), а влітку – представники норвезької асоціації студентів STL. Наприкінці вересня ми були запрошені на святкування 90-річчя Талліннського технологічного університету до Естонії, навесні ж плануємо відвідати Вільнюський університет на запрошення Студентського союзу Литви VUSA (Vilnus Union Studets Assotiation).
Одним з першочергових завдань Студентської ради КПІ є її вступ до таких міжнародних студентських організацій, як ELSA (Europian Law Students Assotiation), SIFE (Students in Free Enterprise) та ін.
– Яка на сьогодні організаційна структура Студентської ради НТУУ “КПІ”?
– Створено 10 секторів, за кожним з яких закріплені відповідальні керівники. Це інформаційний, культурно-масовий, міжнародний, науковий, спортивний, технічний, юридичний відділи, відділ зовнішніх зв’язків, секретаріат Студентської ради та редакція газети “ГОСС”. Кожен керівник відповідає за виконання завдань, прописаних для кожного відділу в календарному плані на рік.
– Розкажи детальніше про ці плани.
– Планів дуже багато, є першочергові й поточні, тому для кожного відділу було визначено пріоритетні завдання. Наприклад, для інформаційного відділу – відкриття школи “Студентської журналістики та PR”, розробка нової емблеми та оновлення Internet-сайту Студентської ради; для міжнародного – масштабний проект “KPI connecting people”, спрямований на розширення співпраці з усіма можливими органами студентського самоврядування країн Європи та світу; для наукового – проведення конкурсу “Студент року” – визначення кращих студентів КПІ в різних номінаціях: “Студент-математик”, “Студент-програміст” тощо.
Спортивний відділ відповідальний за відродження чемпіонату з міні-футболу серед студентів нашого вузу. Планується виведення його на якісно новий рівень, за принципом футбольної “Ліги чемпіонів” – в університетських змаганнях братимуть участь лише команди-переможці внутрішніх факультетських (інститутських) ігор.
Секретаріат планує відкриття клубу ветеранів Студентської ради НТУУ “КПІ” – збори всіх нинішніх та колишніх голів студрад факультетів (інститутів). Тут працювало багато цікавих людей, які після закінчення вузу досягли професійних успіхів. На мою думку, такі зустрічі будуть корисними для нового покоління Студентської ради Політеху.
Не менш важливе завдання поставлено перед редакцією газети “ГОСС” – якісне оновлення газети, яку цікаво буде читати кожному капеішнику. Це буде новий “наближений до студента” формат видання, написаний живою мовою, створений студентами для студентів.
У майбутньому юридичним відділом буде створено проект “Студентський адвокат” – програма для студентів, що потребують безкоштовної юридичної консультації, які проводитимуть студенти старших курсів факультету права.
Також планується проведення культурно-масових заходів: “День університету”, “KPI Vision 2008” – міжнародний студентський пісенний конкурс та ін.
Взагалі, головною стратегією Студентської ради є створення гарної репутації. Це як “стосунки” студента із заліковкою: спочатку ти працюєш на неї, потім – вона на тебе. Так і в нашій роботі. Якісні заходи мають асоціюватись у студентів зі Студентською радою, щоб потім Студентська рада асоціювалась з якісними заходами.