Делегація Товариства китайського народу за захист миру та роззброєння на чолі з заступником голови Товариства Хуан Гоїнь та делегація Української Ради Миру (УРМ) у складі В.Новохацького – заступника голови УРМ, В.Пасака – члена президії УРМ, генерального директора Київської державної регіональної телерадіокомпанії, Є.Волинської – секретаря-референта, відвідали НТУУ “КПІ” 10 жовтня.
Гостей приймали проректор С.І.Сидоренко, керівник відділу ДМЗ Є.Поліщук та ін. С.І.Сидоренко поінформував присутніх про розвиток співробітництва КПІ з КНР у різних сферах. Зокрема, наголосив він, освітньо-наукова співпраця університету з КНР базується на Меморандумі про розвиток співробітництва НТУУ “КПІ” та КНР, переданому академіком М.З.Згуровським до Посольства КНР у Києві у 2003 р.
Нині в нашому університеті навчається 204 китайських студенти та 6 аспірантів. Керівництво КПІ задоволене їхньою успішністю, старанністю та працьовитістю, але сподівається на збільшення кількості громадян Китаю, які навчатимуться в КПІ, зокрема за дистанційною формою навчання. В університеті для іноземних громадян створено дистанційний курс з української мови, де мовою-посередником є англійська. КПІ сподівається також на розширення культурного обміну з КНР, створення в університеті українсько-китайського культурного центру тощо.
Сергій Іванович також зупинився на співпраці НТУУ “КПІ” з Пекінським і Чжецзянським технічними університетами, з якими підписано рамкові угоди про співробітництво. З ініціативи випускника КПІ міністра цивільної авіації Китаю, почесного доктора НТУУ “КПІ” Лю Цзян Фена та ректора М.З.Згуровського у 2005 р. в Чжецзянському технічному університеті було відкрито китайсько-український центр високих технологій, на відкритті якого побував ректор М.З.Згуровський.
Підсумовуючи, С.І.Сидоренко наголосив, що зазначені та інші спільні проекти мають підтримку Міністерства освіти і науки України.
Проректор також зауважив, що НТУУ “КПІ” є колективним членом Української Ради Миру і знаходиться на старті нових спільних проектів і заходів з цією організацією. Зокрема, весною 2008 р. за підтримки УРМ передбачається проведення в КПІ конгресу ректорів вузів країн Чорноморського регіону.
У слові-відповіді Хуан Гоїнь подякувала за зустріч та співпрацю, відзначила значні успіхи України та КПІ зокрема у здійсненні освітніх і наукових проектів, пообіцяла передати всі проекти та побажання української сторони щодо співпраці китайським університетам та відповідним посадовцям.
Потім гості з цікавістю оглянули територію університету, ознайомилися з експозицією Державного політехнічного музею тощо.