Нещодавно між Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та НТУУ «КПІ» було укладено угоду про співпрацю. І першим кроком у реалізації цих домовленостей стала (на запрошення голови Держкомтелерадіо Едуарда Анатолійовича Прутніка) участь Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ» у Варшавському 52-у міжнародному книжковому ярмарку, що відбувався 17–20 травня у Польщі.

Приємно, що Україна стала почесним гостем цьогорічного ярмарку, тим більше, що 2007 рік оголошено Роком книги в Україні. Організатори ярмарку надали українській експозиції окрему залу, оформлену в національних кольорах. Відвідувачів зустрічали гостинні красуні в українському національному вбранні, постійно лунали українські народні та сучасні пісні, демонструвалися відеоролики про Україну – все це створювало теплу й доброзичливу атмосферу.

Для зустрічей та конференцій українській делегації було надано окрему кімнату, яку представники «Укрсувеніру» оформили як українську світлицю: оздобили вишиваними рушниками, килимами, скринями та іншими народними виробами. На науковій конференції «Кадровий ресурс – основа книговидавничої галузі», яку організували ВПІ та ДАК «Укрвидав поліграфія», виступали викладачі нашого інституту.

Під час виставки відбувалися зустрічі, прес-конференції, презентації окремих видань та афтограф-сесії сучасних українських письменників: Юрія Андруховича, Софії Андрухович, Сергія Жадана, Ірен Роздобудько, Лади Лузіної, Марії Матіос, Андрія Куркова, Юрка Покальчука, Тараса Прохаська, Галини Тарасюк та інших, котрі викликали неабиякий інтерес у представників ЗМІ та пересічних громадян.

Безумовно, польські організатори – виставкова фірма «ARS POLONA S. A.», – які приймали у Варшаві українську делегацію, створили всі умови, щоб представники Видавничо-поліграфічного інституту могли максимально ефективно виконувати свої обов’язки та залишити позитивне враження про Україну. А таку гарно налагоджену роботу та цікаву програму з нашого боку забезпечила директор департаменту видавничої справи та поліграфії В.І.Бабалюлька.

Продукція вітчизняних видавництв гідно конкурувала із продукцією білоруських, британських, німецьких, польських, російських, словенських та інших видавництв. За основними тематичними розділами було представлено продукцію 150 українських видавництв і видавничих організацій різних форм власності, які привезли 3000 найрізноманітніших видань 2005–2007 років: класичних та сучасних, вітчизняних та іноземних письменників, художню, навчальну та наукову, україномовну та іншомовну літературу, книги для дорослих і дітей, видання для туристів. Більшу частину наукових видань (а цей вид літератури користувався неймовірною популярністю серед відвідувачів виставки) запропонував Видавничо-поліграфічний комплекс НТУУ «КПІ» – видавництво «Політехніка».

Асортимент та якість видань, виставлених на українській експозиції, вражав закордонних відвідувачів. Вони із задоволенням залишали захоплені записи у книзі відгуків, радо та з цікавістю брали зі стенду інформаційну продукцію, що надавала вичерпну інформацію щодо книговидання в Україні.

Важливість цієї події для розвитку видавничої галузі України та її міжнародних відносин якнайвиразніше підкреслили візити віце-прем’єр-міністра України Дмитра Табачника, міністра культури та національної спадщини Польщі Казімєжа Міхала Уяздовського, Посла України в Польщі Олександра Моцика, голови Держкомтелерадіо Е.А.Прутніка, його першого заступника – Е.А.Мураховського, голови ДАК «Укрвидав- поліграфія» Т.В.Ткаченко.

Вдало представивши себе на міжнародному рівні, Україна відкрила нові обрії, шляхи розвитку та можливості для подальшої співпраці, обміну досвідом, встановлення ділових контактів з метою подальшої реалізації спільних видавничих проектів. Знаковим є те, що першопрохідцями у цій справі стали представники саме Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ». Сподіватимемося, що така практика стане доброю традицією і принесе користь як видавничій галузі, так і всій Україні – духовно збагатить культури країн-учасниць міжнародних книжкових ярмарків.

Jun 8, 2007 || Автор: Юлія Кравчук, ВПІ, 3-й курс