Виставка Ук Дара Чана

20 квітня в картинній галереї ЦКМ НТУУ “КПІ” відбулося урочисте відкриття мистецької виставки українського художника, уродженця Королівства Камбоджа Ук Дара Чана.

На виставці представлено близько ста робіт, виконаних самим художником та учнями Березанської школи мистецтв, де він працює викладачем образотворчого мистецтва.

В основному це живописні роботи художника, в яких він надзвичайно тонко зміг передати особливості кхмерської культури, ії філософію, пейзажі та натюрморти, портрети та малюнки.

Відкрив виставку проректор з науково-педагогічної роботи Г.Б.Варламов. Він привітав художника з цією подією та побажав творчих успіхів. Також на свято завітали друзі митця: депутат Київської обласної ради В.М.Подрєзов та директор Березанської школи мистецтв А.Т.Мазурок.

Життя Дара Чана схоже на захоплюючий роман, в якому переплітаються сумні й щасливі сторінки. Народився він у столиці Камбоджі, місті Пномпень. Сім’я майбутнього художника декілька років перебувала в засланні в джунглях, де боролася за своє існування. На батьківщині Чану довелося пережити два політичних перевороти і дві революції, але він не втратив інтересу до життя і мистецтва. Він закінчив факультет графіки Королівської школи мистецтв та факультет живопису Київського державного художнього інституту.

З 1995 року Чан – повноправний житель міста Березань. А в 2004 році став громадянином України. Одружений, має двох дітей. Працює викладачем місцевої школи мистецтв та навчає дітей мистецтву Таеквон-до (володар чорного поясу третього дану).

Поєднання живопису і спорту допомагає йому виявити найкращі риси свого характеру. Живописний сад Ук Дара Чана барвистий і багатий, оповитий любов’ю до життя, до людей, до землі і до всього прекрасного, що надихає його на працю і творчість.

Виставка робіт художника буде відкрита до 10 червня.

За інформацією картинної галереї