“Суми-2007” – так називалася всеукраїнська олімпіада та конкурс наукових студентських робіт, які відбулись у Сумському технічному університеті на початку квітня. Змагалися студенти 4–6 курсів, які навчаються за фахом “Гідравлічні та пневматичні машини”. Вони представляли п’ять ВНЗ: Донбаський технічний університет (Алчевськ), Донецький державний університет, технічні університети Києва і Харкова, Сумський технічний університет.

Як і торік, господарі заходу гостинно зустрічали учасників на пероні вокзалу вранці 11 квітня. Але розпочалася олімпіада не з прибуття потягу до Сум, а з тренувань та підготовки команд. Тільки-но в лютому було видано наказ міністерства, як у ММІ розпочали відбір учасників та створення команди. Викладачі кафедри прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки та студенти, що мали “олімпійський” досвід попередніх змагань, почали планувати дії з підготовки до олімпіади. По-перше, вирішили забезпечити спадкоємність традицій у майбутньому – залучити до команди студентів 4, 5 і 6-го курсів. По-друге – доручили підготовку студентів молодших курсів їх старшим колегам. І третє: важко в тренуванні – легко в змаганні – щільний графік консультацій, пробних змагань, конкурс із розв’язувань задач на час та інше – налаштовували на досягнення успіху та добір кращих. Нарешті було сформовано команду: Оксана Ганпанцурова (6-й курс), Женя Чикова, Володя Шульга і Ігор Гришко (5-й курс) та Олег Кулик (4-й курс). Останні тренування та поправки до презентації доповіді робили вже після лекцій у день від’їзду.

А далі були три дні напружених змагань у Сумах. Кожний з учасників отримав свій персональний номер, за яким до комісії подавалися його роботи. Завдання у олімпійців було комплексне – п’ять задач із фахових дисциплін: “Гідравліка”, “Об’ємні гідравлічні машини”, “Лопатеві машини”, “Гідропривід” та “Гідродинамічні передачі”. Під час роботи у залі панувала напружена тиша – і невідомо, хто вийде з неї переможцем, хто з надією, а хто і з розпачем. Навіть бали за кожну задачу не були остаточними, бо їх потім множили на коефіцієнт складності, який визначався за відношенням кількості отриманих розв’язків задачі до кількості учасників змагань. З гордістю можна відмітити – з дисципліни “Гідропривід” (викладач В.К.Буслов) команда КПІ отримала 60% від загальної кількості балів, що були розподілені між усіма командами. Змагання чергувались із знайомствами, зустрічами, екскурсіями на завод ім. Фрунзе та у славетне артилерійське училище.

Відчуття впевненості змінювалося неспокоєм – і навпаки аж до останньої миті. Нарешті вердикт журі (під головуванням декана факультету Анатолія Олександровича Євтушенка): перше командне місце за КПІ, друге місце в індивідуальних змаганнях – Ігор Гришко, наукова доповідь, присвячена вдосконаленню вітроенергетики, – відмічена грамотою. У підсумку здобутки нашої команди за окремими дисциплінами такі: перших місць – 1, других – 3, третіх – 3. І це серед 5 команд! У запеклій боротьбі наші випередили команду Сум на 4,2 бала, а Ігор поступився представнику Донецька на 2,6 бала. З такими здобутками політехніки повернулися додому.

Проаналізувавши результати поїздки та відмітивши невикористані можливості, на кафедрі вже планують участь у майбутніх турнірах, про що йшлося під час зустрічі студентів із завідувачем кафедри О.М.Яхном.

May 17, 2007 || Автор: За матеріалами кафедри прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки