24–25 квітня 2007 року в Національному технічному університеті України “КПІ” пройшла VI науково-технічна конференція “Приладобудування: стан та перспективи”. Конференція проводиться приладобудівним факультетом щорічно, і з кожним роком зростає кількість учасників та гостей з усіх куточків України, сусідніх Росії та Білорусі, та інших держав. Це свідчить про зростання інтересу до нових розробок у галузі приладобудування.
Учасники конференції мають можливість продемонструвати свої досягнення, обмінятися досвідом з колегами, знайти потенційних партнерів чи замовників. Для студентів особливо цікаво ознайомитися з найновішими і найперспективнішими напрямками в приладобудуванні. До конференції готується збірник тез доповідей, який у цьому році зібрав рекордну кількість публікацій – більше трьохсот.
У рамках конференції працюють кілька тематичних секцій: теорія та практика навігаційних приладів і систем; оптичні та оптико-електронні прилади і системи; процеси виготовлення приладів, методи і засоби їх контролю; теорія і проектування наноприладів і систем вимірювання механічних величин і нанопереміщень; аналітичне та екологічне приладобудування; біомедичне приладобудування та технології; неруйнівний контроль, технічна та медична діагностика; прилади і системи обліку витрат енергоносіїв; інформаційні технології в приладо-, машинобудуванні і нано-, мікропроектуванні.
Цьогорічна конференція збіглася з 45-річчям приладобудівного факультету, тому атмосфера на пленарному засіданні була святковою.
Декан приладобудівного факультету Г.С.Тимчик поздоровив колег і студентів, побажав наснаги та успіхів.
Наступного року оргкомітет планує розпочати прийом заявок на 2 місяці раніше у зв’язку зі збільшенням кількості бажаючих взяти участь у роботі конференції. Також у планах відкриття офіційного сайту конференції, а також проведення круглого столу, присвяченого проблемам педагогіки в приладобудівних спеціальностях, та секції економіки та маркетингу в приладобудуванні.