Питання ґендерної рівності нині є дуже актуальним в Європі, адже саме рівність прав і можливостей громадян незалежно від статі виступає найоб’єктивнішим показником демократичності суспільства. У НТУУ “КПІ” ґендерним проблемам також приділяється значна увага. Центр ґендерної освіти при нашому університеті має великий досвід співпраці з цієї проблематики, зокрема через міжнародні конференції, програми. На конференції “Сучасні реалії наукової політики”, що пройшла в столиці Чеської Республіки м. Празі в грудні 2006 року, наш Центр був представлений постерною доповіддю.

У роботі конференції взяли участь представники багатьох європейських країн: Польщі, Румунії, Німеччини, Англії, Болгарії, Португалії, Швеції, Угорщини, Чеської Республіки, Франції, України.

На пленарних засіданнях було представлено наукові програми, зокрема, фонд Марії Кюрі (MCFA) та новий урядовий проект Шведської національної академії вищої освіти IDAS, спрямовані на підтримку кар’єрного розвитку жінок як у науковій, так і політичній сферах. Обговорювались також шляхи підготовки спільних грантів та можливості обміну досвідом з жінками-вченими країн Європейської співдружності.

Під час постерної сесії відбувся обмін інформацією про можливість спільних наукових проектів, особлива увага акцентувалась на підвищенні ролі молоді та жінок у міжнародних наукових програмах та сучасних нано-технологіях.

Україну на конференції з усною доповіддю представила С.Шмельова (м. Дніпропетровськ), а на постерній сесії, окрім Українського центру ґендерної освіти при НТУУ “КПІ”, – колеги з КНУ ім. Тараса Шевченка Н.Таран та О.Ситар.

Загалом конференція пройшла цікаво й плідно. Учасники мали змогу порівняти стан науки й вищої освіти в різних країнах, з’ясувати роль жінки-вченого в цих невід’ємних складових розвинених держав, а також обговорити шляхи реалізації нових програм, спрямованих на підтримку кар’єрного розвитку жінок та обмін досвідом між жінками-вченими країн Європи.

Майя Заховайко