Рік тому на факультеті прикладної математики розпочались роботи над створенням єдиної інформаційної системи факультету, мета розробки якої – надати сучасні засоби доступу до навчально-організаційної інформації та розширити можливості для спілкування студентів і викладачів. Результатом інтенсивної роботи команди розробників стала поява на ФПМ власного освітнього порталу, доступного як з локальної мережі університету, так і з мережі Internet.

Презентація новоствореного ресурсу, яка відбулась 5 грудня 2006 р., зібрала повну аудиторію студентів та викладачів. До присутніх звернувся декан ФПМ проф. І.А.Дичка. У своєму вступному слові він підкреслив важливість впровадження інформаційних технологій у сфері освіти та висловив сподівання, що нова система буде до вподоби студентам і викладачам ФПМ та активно використовуватиметься для вирішення щоденних задач. Основні можливості системи продемонстрували головні її розробники – магістри шостого курсу А.В.Голіков і О.В.Кодинець.

Які ж можливості надає новий WEB-ресурс? Перш за все, портал має потужну інформаційну базу, що містить інформацію стосовно різних аспектів діяльності ФПМ. Інформаційні розділи порталу задовольнять інтереси різноманітних категорій відвідувачів: викладачів, працівників деканату, студентів, абітурієнтів та їхніх батьків. Завдяки вбудованим механізмам оновлення, які дозволяють без особливих зусиль підтримувати актуальний стан сторінок порталу, відвідувачі завжди матимуть доступ до достовірної інформації.

В інформаційній частині порталу можна дізнатися про організаційну структуру факультету, історію його заснування, напрями підготовки фахівців, наукову та міжнародну діяльність, студентське самоврядування, ознайомитись з останніми новинами в житті факультету.

Розділ «Розклад занять» дозволяє в зручній формі переглянути розклад з можливістю пошуку за необхідним критерієм, таким як номер групи, прізвище викладача, назва предмету. Але це ще не все: повнотекстовий пошуковий модуль, який входить до складу нової системи, дозволяє знаходити інформацію як на сторінках інформаційної частини порталу, так і в архіві матеріалів. Пошук може виконуватися за назвою документа або за його вмістом, тобто за будь-якими словами і словосполученнями, що містить документ.

Важливу роль під час використання порталу, безперечно, буде відігравати архів навчальних матеріалів, де викладачі можуть розміщувати електронні версії своїх лекцій, методичні посібники, підручники тощо, а студенти – переглядати і завантажувати їх.

Більша частина можливостей системи стає доступною після авторизації користувача на основі введеного ним логіну і пароля. Кожному зареєстрованому користувачу надається особисте сховище інформації, де він має необмежені права. Спочатку доступ до особистої папки має лише її власник. Але користувач за власним бажанням може змінювати властивості своєї особистої папки: дозволяти або забороняти іншим користувачам бачити цю папку та об’єкти в ній, створювати групи для обмеження або розширення доступу до інформації.

Комунікаційні можливості порталу також заслуговують на особливу увагу. Після входження в систему користувач може створювати і надсилати повідомлення, для чого йому необхідно знати лише ім’я адресату. Цікаво, що система дозволяє легко розсилати повідомлення групі користувачів (наприклад, групі «Студенти 1-го курсу кафедри СКС»). Система також містить електронну дошку оголошень, органайзер, форум для спілкування користувачів та багато інших модулів. Це далеко не всі можливості порталу, проте вже сказаного достатньо, щоб зрозуміти: проектній команді вдалось досягти поставленої мети. Вони побудували високодинамічну, персоналізовану інформаційно-комунікаційну систему, яка, безперечно, буде високо оцінена користувачами, в першу чергу студентами та викладачами факультету прикладної математики.

Адреса новоствореного освітнього порталу ФПМ: fpm.kpi.ua.

Автор:Є. Станішевський, студент 4-го курсу ФПМ

Дата події