Для вихованців ФЛ участь в організації та проведенні міжнародних заходів, що проходять в Україні, не є незвичним чи надскладним завданням. Днями на ім’я ректора НТУУ “КПІ” М.З.Згуровського надійшов лист із подякою за участь студентів-лінгвістів у підготовці Міжнародного медіафоруму.
15-16 листопада у Києві відбувся Міжнародний медіафорум “Україна на інформаційній карті світу” за участю більш як півтисячі журналістів і медіаекспертів із 25 країн світу та регіонів нашої держави. Йшлося про шляхи забезпечення присутності України у світовому інформаційному просторі, про формування європейського іміджу нашої держави.
Здається, такий захід може лише опосередковано стосуватися НТУУ “КПІ”, але наші студенти без перебільшення стали обличчям цього заходу. До їхніх обов’язків входило надання безпосередньої допомоги при зустрічі іноземних учасників форуму, їх реєстрації та супроводу, забезпечення порозуміння організаторів та гостей. Політехніки виявили неабияку професійність на всіх “постах”: аеропорт, вокзал, реєстрація, інформаційна довідка, прес-центри, офіси організаторів, конференц-зали та територія виставкового центру. Для генеральних розпорядників форуму це була можливість попрацювати з молодими енергійними людьми, ініціативними та вправними; для студентів – перш за все мовна практика і, звичайно, можливість показати свої організаторські здібності, навички спілкування на високому рівні, здатність швидко приймати правильні рішення в напруженій робочій атмосфері.
Для ТОВ “ЕКСПО-2000 Україна” робота зі студентами найпрестижніших навчальних закладів вже стала доброю традицією. Важко забути, як тремтіли пальці другокурсників під час співбесіди у березні 2005 року, коли проводився відбір студентів для роботи на Сьомій Європейській конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації. Тоді зі 115 претендентів близько 20 щасливчиків мали змогу долучитися до проведення конференції. Організатори залишилися задоволеними їх роботою. Минуло півтора року, і, спираючись на попередній вдалий досвід співпраці, “ЕКСПО-2000” запросило на роботу 25 студентів КПІ, яким було достатньо просто подати резюме. Керівництво радо зустріло серед них знайомі обличчя хлопців та дівчат, які вже мали організаторський досвід і могли поділитися ним зі своїми новоприбулими колегами. ФЛ університету “КПІ” і цього разу добре себе зарекомендував, його вихованці гідно впоралися з поставленими завданнями.
Крім корисного досвіду роботи на Міжнародному медіафорумі, спілкування з його учасниками та засновниками, можливості проявити себе як перекладач та менеджер, студенти отримали блискучі рекомендації, які стануть у пригоді при подальшому працевлаштуванні. А на адресу КПІ надійшов лист-подяка, в якому відзначається відповідальність та професійність молодих перекладачів.
На думку автора, для старшокурсників одним із основних факторів високоякісної підготовки є саме практичний бік застосування здобутих знань, досвід роботи як один із найвагоміших критеріїв відбору молодих фахівців, що торують свій професійний шлях. Дякуємо за надану можливість ще під час навчання попрацювати за спеціальністю. Це чудова нагода впевнитися в тому, що той, хто хоче навчатися – знатиме, а той, хто хоче працювати – знайде можливість для реалізації своїх знань.