Світове визнання лазерної школи КПІ

Експерти з лазерної технології Київської політехніки – директор НДІ лазерної техніки та технології, завідувач кафедри лазерної технології конструювання машин та матеріалознавства (ЛТКМ) проф. В.С. Коваленко та с.н.с. кафедри ЛТКМ М. І. Анякін були запрошені взяти участь з двома доповідями в роботі ювілейного 25-го Міжнародного конгресу із застосувань лазерів та опто-електроніки – ICALEO-25 (International Congress on Applications of Lasers and Opto-Electronics), що відбувався з 30 жовтня по 3 листопада в місті Скотсдейл штату Арізона, США.

Перша пленарна доповідь на Конгресі була виголошена проф. Коваленком на тему “Лазерний ландшафт СНД: дослідження та розробки, промислове використання, потреби ринку” (доповідь була підготовлена президентом Міжнародної лазерної асоціації проф. І. Ковшом (Москва, Росія), який з об’єктивних причин не зміг прибути до США. Друга доповідь була зроблена на секційному засіданні та була присвячена результатам дослідження процесу лазерного формування тривимірних виробів.

У другий день роботи Конгресу проф. В.Коваленко був удостоєний високого звання “Почесний член Лазерного інституту Америки (ЛІА)”. Церемонія вручення цієї нагороди проходила в урочистій обстановці. Нагороду (диплом, викарбований на металі, та спеціальний золотий знак ЛІА) вручив у присутності понад 500 делегатів з’їзду президент Лазерного інституту Америки (ЛІА) др. Білл Кларк. Після проф. В. Коваленка таку ж нагороду отримали віце-президент Аахенського університету, директор Лазерного центру Фраунгоферівського інституту (Німеччина) проф. Рейнхарт Попрейв та член Ради директорів ЛІА др. Нат Квік (США).

Серед нагороджених фахівців світового рівня в попередні роки були Нобелівський лауреат проф. Артур Шавлов (США), директор Японського інституту зварювання проф. Ешиакі Арата, директор Лазерного центру Університету Ватерлу проф. Валтер Дьюлі (Канада), директор Ліверпульського лазерного центру проф. Вільям Стін (Велика Британія), керівник лазерної лабораторії Військово-Морських сил США др. Едвард Мецбовер, один з перших у світі дослідників лазерної технології др. Джон Реді (США), др. Дейвід Белфорте, колишній перший президент ЛІА, а зараз головний редактор міжнародного журналу “Industrial Lasers Solutions” (США) та інші.

Лазерний інститут Америки є визнаною у світі міжнародною професійною організацією лазерних фахівців, що була заснована ще у 1967 р. Кожний рік ця інституція проводить всесвітній конгрес фахівців, що збирає звичайно понад 500 фахівців з більше ніж 32 країн світу.

Проф. В. Коваленко, який розпочав свої перші дослідження з лазерної технології ще в 1964 р., – єдиний фахівець з країн колишнього СРСР та країн Східної Європи, удостоєний такої високої честі світової громади лазерної технології.

Нагородження проф. Володимира Коваленка найвищою нагородою ЛІА свідчить про безумовне міжнародне визнання досягнень наукової школи з лазерної технології та її керівника, а також про високий авторитет вчених Київської політехніки у світі.

Автор:Б.А.Циганок, начальник УМЗ, проф.