Триває “Місяць Японії в Україні”. Активну участь у проведенні наукових, культурних і спортивних заходів у рамках цієї програми бере Українсько-японський центр НТУУ “КПІ”.

Як повідомив його в.о. директора проф. Б.А.Циганок, за сприяння політехніків відбувся концерт японських барабанщиків у ЦКМ та було надано фаховий технічний супровід при виступі цієї групи в Національній опері України. На базі спорткомплексу нашого університету пройшов семінар та турнір на Кубок посла Японії з кендо. У турнірі з традиційного японського спортивного мистецтва взяли участь спортсмени з 6 міст України. Перемога дісталася донеччанам. На фінальні змагання завітав пан Мацуо Мабучи – Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні. Переможців вітали пан посол та начальник управління міжнародних зв’язків Б.А.Циганок.

НАВЧАЛЬНІ КУРСИ

Для бажаючих ближче познайомитися з культурою Японії та вивчити мову Країни Вранішнього Сонця в центрі організовано навчальні групи для вивчення мови та опанування давніх національних мистецтв (на комерційній основі).

З 2 жовтня розпочалися заняття в групах початкового рівня вивчення японської мови (працює 2 групи по 27 осіб, у тестуванні взяли участь близько 300 бажаючих вивчати мову); проходять заняття також у двох групах тих, хто продовжує вивчати японську (40 осіб); та тих, хто володіє нею професійно (20 осіб). Люди, які жили і працювали в Японії – 13 осіб, – підтримують і поповнюють рівень своїх знань також у центрі. Працює і дитяча група для молодших школярів (7 осіб).

Як повідомила співробітник відділу міжнародних зв’язків Київської політехніки Катерина Луговська, у центрі на курсах можна навчитися мистецтву ікебани, церемонії японського чаювання, каліграфії та оригамі, а ще тут навчають гри в го.

Заняття ведуть фахівці, які приїхали з Японії, зокрема, експерт Японської агенції міжнародного співробітництва (JICA) пані Моріто Норіко, та спеціалісти, що отримали сертифікати після навчання у японських майстрів.

“Така різноплановість програм сприяє залученню широкого українського загалу – тих, хто прагне долучитися до пізнання історії та культури Японії”, – підсумував Борис Архипович.

ПРОЕКТ JICA

Триває реалізація проекту JICA “Українсько-японський центр”, що стартував у травні цього року. З японської сторони його втіленням опікується головний експерт JICA пані Томоє Тамія. Проект передбачає низку заходів за участю японських експертів – проведення семінарів з трансферту технологій, чистих технологій, охорони навколишнього середовища, бізнес-освіти, енергозбереження, нових джерел енергії тощо. Метою діяльності центру є підготовка кадрів для розвитку бізнесу в Україні, а також поглиблення взаємовідносин і розвиток дружніх стосунків між нашими країнами шляхом донесення інформації, культури і мови Японії до мешканців України, яких цікавить ця країна.

Двері центру широко відкриті для відвідувачів – студентів, випускників, викладачів, бізнесменів і просто для охочих дізнатися щось нове про Японію та взяти участь в культурному обміні між нашими країнами.

На території вільного доступу центру розміщено інформаційні ресурси: бібліотека, відеотека, аудиотека, інтернет-куточок, тут же надаються консультації щодо користування ресурсами центру.

Завершилася стадія проектної розробки добудови до 35-го корпусу з метою майбутнього розташування там Українсько-японського центру. У поточному році виділено 2 млн 950 тис. грн на створення проектної документації та початкову стадію будівництва. У проекті Закону про Держбюджет на 2007 рік планується виділення коштів для здійснення цієї добудови.

Дата події