У рамках міжнародної спеціалізованої виставки “Світ металообробки - 2006” на початку березня відбулась зустріч співробітників кафедри конструювання верстатів і машин з представниками відомої німецької фірми з міста Лауффен-на-Неккарі.

Ця фірма добре відома у світі, вона спеціалізується на розробці та виготовленні затискних механізмів для сучасних металообробних верстатів і захватних механізмів для промислових роботів, що використовуються в усіх галузях машинобудування.

Перші контакти представників фірми та кафедри відбулися на міжнародному промисловому форумі в листопаді 2005 р. Інтенсивне листування по електронній пошті дозволило узгодити програму подальшої роботи. Зокрема, сторони домовилися про такі заходи:

– проведення семінару з розвитку і перспектив гнучкого верстатного оснащення для верстатів з ЧПК для студентів 5-го курсу (гр. МВ-11 та МВ-12) за участю аспірантів та викладачів кафедри,

– відвідання представниками фірми “SCHUNK GmbH & Co” ММІ, зокрема, кафедри конструювання верстатів і машин.

Семінар відбувся 2 березня на території виставкового стенду “Дніпропетровський інженерно-технічний центр “Контакт”, який є офіційним представником “SCHUNK GmbH & Co”. Студенти із задоволенням і професійним інтересом заслухали змістовну доповідь п. Д.Ягуша про сучасні розробки фірми в галузі затискних механізмів для затиску деталей, інструментів для верстатів з ЧПК, пневматичних затискних пристроїв та апаратури управління і контролю, в тому числі новітні конструкції затиску інструменту в патронах Celsio з використанням принципу термічної деформації, яка забезпечує точність затиску 3 мкм. Були продемонстровані численні зразки та макети цих пристроїв. Слухачі поставили чимало запитань про їх технічні характеристики та можливе використання.

Наступного дня представники фірми “SCHUNK GmbH & Co” відвідали ММІ, мали зустріч з директором інституту проф. М.І. Бобирем та деканом спільного німецько-українського факультету В.М. Яворовським, під час якої відзначили значний науковий і технічний потенціал провідного вузу України. Було обговорено можливості подальшої роботи між фірмою “SCHUNK GmbH & Co” та ММІ.

На кафедрі КВМ гості зустрілися з викладачами і співробітниками кафедри, оглянули навчальні лабораторії. Завідувач кафедри проф. В.Б. Струтинський розповів про здобутки кафедри, напрямки наукової роботи, запропонував теми для взаємного обговорення та співпраці, в тому числі створення на кафедрі навчального стенду фірми з подальшим переростанням його в науково-навчальний центр. Атмосфера зустрічі була творчою і невимушеною, гості обговорили можливість стажування кількох студентів ММІ на фірмі.

Перекладачем під час відвідин кафедри і семінару був студент 3-го курсу кафедри КВМ Д.Піркл, який одночасно навчається на спільному німецько-українському факультеті.

Apr 20, 2006 || Автор: О.В. Литвин, доцент кафедри КВМ

Дата події