Щороку третього березня в Японії відзначається свято ляльок – Хіна-мацурі. Його ще називають Днем дівчаток, Днем персиків, Святом третього місяця.
Напередодні цього дня в сім’ях, де є дочки, у вітальні традиційно встановлюють ступінчастий стенд з ляльковими фігурами та мініатюрними іграшками.
Ляльки можуть бути різними – дорогими, цінними чи найпростішими, але всі вони репрезентують персонажів японського імператорського двору доби Хейан (794-1185). На вершину стенду ставлять фігури імператора та імператриці в церемоніальних костюмах. Ця пара ляльок символізує подружнє щастя, тому їх зазвичай дарують молодятам. На другій сходинці стоять три придворні дами, далі по порядку – п’ять музикантів, два міністри, а також предмети палацового вжитку – носилки, карета, меблі, посуд та інші речі. По краях стенда зазвичай ставлять два штучних деревця в огорожі, що зображують сливу й персик. Усе оформлення має символічне значення – побажання щастя і добробуту.
У цей день дівчатка з матерями в нарядних кімоно ходять одна до одної в гості, обмінюються подарунками, пригощаються особливими солодощами і милуються ляльками. Після свята їх акуратно загортають у папір, складають у коробки та ховають до наступного року. Існує повір’я, що якщо дівчинка не сховає ляльки в той самий день (3 березня), то не зможе щасливо вийти заміж.
За сприяння Посольства Японії в Україні виставку ляльок “Хіна-нінгьо”, присвячену японському Дню дівчаток, відкрито в Українсько-японському центрі НТУУ “КПІ”. Політехніки із задоволенням знайомляться з традиційним японським мистецтвом.