30 січня оприлюднено світовий рейтинг Webometrics Ranking of World's Universities (січень 2024 року – January 2024 Edition 2024.1.0). У ньому КПІ посів перше місце серед 299-ти закладів вищої освіти України.

З 2004 року що шість місяців лабораторія Cybermetrics Іспанської національної дослідницької Ради (CSIC) публікує рейтинг на основі незалежних, об'єктивних, відкритих даних присутності в Інтернеті та впливу для забезпечення надійної, багатовимірної, обновлюваної інформації про продуктивність університетів з усього світу.

Оцінювання університетів відбувається за трьома показниками:

1. VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки установи, – розраховується за показниками інструментів Ahrefs та Majestic – 50%;

2. TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи (310 найкращих авторів за винятком перших 20) за Google Scholar Citations – 10%;

3. EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах за розрахунками Scimago – 40%. Дані за п'ятирічний період: 2018–2022.

До першої десятки найкращих університетів України за рейтингом Webometrics Ranking of World's Universities увійшли:

• 1. КПІ ім. Ігоря Сікорського (1316 місце в світовому рейтингу),
  • 2. Сумський державний університет (1396),
  • 3. Національний авіаційний університет (1822),
  • 4. Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника (1846),
  • 5. Національний університет біоресурсів і природокористування України (2051),
  • 6. Харківський національний університет радіоелектроніки (2427),
  • 7. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (2549),
  • 8. Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (2823),
  • 9. Львівський національний університет ім. Івана Франка (2908),
  • 10. Національний університет "Львівська політехніка" (2942).

КПІ незмінно залишається лідером в Україні за рівнем присутності в Мережі.

Загалом представленість у вебпросторі оцінювалась для більш ніж 32 тисяч університетів світу, серед яких 299 — з України.

Webometrics Ranking of World Universities — найбільша на сьогодні система рейтингу світових ЗВО, що опрацьовує їхні вебіндикатори на основі незалежних, об’єктивних, відкритих даних в інтернет-мережі. Оцінюється інтеграція університетів в інтернеті за трьома показниками: видимість, прозорість, якість.