Поглиблення співпраці між академічною спільнотою та виробничим сектором, поєднання освіти та індустрії для підготовки нової генерації інженерів сприяє їхньому майбутньому працевлаштуванню на сучасних виробництвах з можливістю подальшого навчання та розвитку, з гідною заробітною платнею й широкими кар'єрними перспективами.
🚀
У рамках стратегічного партнерства між Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Київським заводом підіймально-транспортного обладнання (КЗ ПТО) студенти магістратури кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу ФЕА отримали унікальну можливість ознайомитися з найсучаснішими виробничими процесами на реальному підприємстві. Відвідування виробничих потужностей заводу дозволило студентам на практиці побачити результати застосування передових європейських технологій, зокрема в галузі автоматизації електромеханічних систем.
Київський завод ПТО (https://kzpto.com.ua/uk/ – лідер українського кранобудування та найбільший виробник вантажопідіймальних кранів у Східній Європі. "Щорічно ми виготовляємо понад 140 кранів. Тисячі механізмів нашого виробництва щоденно піднімають та переміщують сотні тисяч тон вантажів. Надійно та вчасно", – запевняють виробничники.
Під час екскурсії студенти ознайомилися з усіма етапами виробництва – від створення електросхем і складання шаф керування до найновіших розробок у сфері автоматизації. Вони побачили всі стадії виробничого процесу – від проєктування до фінального тестування продукції. Таке занурення у практичні аспекти діяльності заводу стало для них цінним доповненням до теоретичних знань, що є важливим етапом у підготовці майбутніх інженерів.
Від керівника відділу персоналу Руслана Сергієнка студенти дізналися про умови працевлаштування, можливості кар'єрного зростання та отримали практичні поради щодо успішного старту у професійному житті. Також обговорили питання соціальних гарантій, перспектив навчання та розвитку. Серед них – корпоративні курси англійської мови, персональні курси різних напрямів і рівнів, різноманітні спортивні заходи, можливості забезпечення працівників житлом.
Керівник відділу електроінженерії Максим Гусаковський, випускник кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу КПІ ім. Ігоря Сікорського, поділився власним досвідом роботи та кар'єрного зростання в компанії. Він розпочав свій трудовий шлях з посади інженера-електрика ще під час навчання в магістратурі. За три роки, завдяки наполегливій праці та підтримці компанії, досяг керівної посади. Максим розповів про основні завдання відділу, використання спеціалізованого програмного забезпечення на підприємстві та особливості співпраці з міжнародними партнерами. Він відповів на численні технічні питання студентів, а також надав рекомендації щодо розвитку кар'єри у сфері електричної інженерії.
"Співпраця КПІ ім. Ігоря Сікорського та Київського заводу ПТО є прикладом ефективного синтезу науки і виробництва, сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців. Завдяки такій взаємодії студенти отримують не тільки теоретичні знання, але й безцінний практичний досвід, що є основою їх подальшого професійного зростання", – зауважують науковці кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу.
"Ми зацікавлені у формуванні та навчанні молодих спеціалістів галузі машинобудування, – зазначив генеральний директор Київського заводу ПТО Олексій Севастьянов. – Саме тому ми співпрацюємо з кращими університетами України та пропонуємо студентам не лише цікаву й пізнавальну екскурсію, але й можливість пройти виробничу практику та працевлаштуватися на нашому підприємстві".